EGEPOSTASI- Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Belediye Başkan Yardımcısı Özay Kaptan'ı görevden aldı.

CHP Urla'nın yeni başkanı belli oldu CHP Urla'nın yeni başkanı belli oldu

Görevden alınan Özay Kaptan sosyal medyadan açıklama yaparak, "Ödemiş Belediye Başkan Yardımcılığı görevim bugün itibariyle sona ermiştir" açıklamasında bulunurken, meclis üyeliği görevini var gücüyle sürdüreceğini vurguladı.

Özay Kaptan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Millet İttifakı olarak çıkmış olduğumuz bu yolda, Nisan 2019'dan beri devam etmekte olduğum Ödemiş Belediye Başkan Yardımcılığı görevim bugün itibariyle sona ermiştir.Ödemişimize hizmet sunma adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalara katkı sunan tüm Belediye çalışanı arkadaşlarıma ve meclis üyelerimize teşekkür ederim. Halkımızın iradesinin temsilcisi olarak hem Ödemiş Belediye Meclisimizin hem de İzmir Büyükşehir Belediye Meclisimizin CHP Meclis Gruplarında meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte halkımız için en iyi kararları almak üzere meclis üyeliği görevimi var gücümle sürdüreceğim. Aydınlık ve güzel günlere çok yakın olduğumuz bu dönemde azimle daha çok çalışacağız ve inanıyorum ki birlikte başaracağız. Saygılarımla..."

"SİYASİ ANLAŞMAZLIK" İDDİASI

Öte yandan Özay Kaptan'ın görevden alınmasının perde arkasında, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile bir süredir yaşadığı siyasi anlaşmazlıklar olduğu ileri sürüldü.

Geçtiğimiz 24 Şubat'ta Ödemiş İlçe Başkanlığında 9 ilçe yöneticisi istifa etmişti. İstifalardan sonra yaklaşık 1 ay önce atanan meclis üyesi Mustafa Turan başkanlığındaki yönetim düşmüştü.

İlçeye yaklaşık iki haftadır atama yapılamazken, Eriş ve Kaptan’ın ayrı isimler üzerinde çalışma yaptıkları, ikilinin bu sebeple aralarının açıldığı iddia edildi.

Ayrıca Eriş'in, Özay Kaptan'a bir süredir aktif görev vermediği ve siyasi bir tavır alarak görevden aldığı iddia edildi.