Dolar 32,5074
%0.02
Euro 34,6113
%-0.23
Altın 2.435,880
%-2.55
Bist-100 9.645,00
%-0.5

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Parti İzmir'de istifalar peş peşe

AK Parti İzmir'de istifalar peş peşe

AK Parti'de 11-17 Mart tarihleri olarak belirlenen resmi istifa süreci başlamadan istifalar peş peşe gelmeye başladı. İzmir il teşkilatında 6 ilçe başkanı milletvekili aday adaylığı için yola çıktı.

  • Ege Postası
  • 10.03.2023 - 11:36
  • Güncelleme: 13.03.2023 - 17:52

EGEPOSTASI- Türkiye 14 Mayıs'ta, Cumhurbaşkanı seçimi ve 28. Dönem milletvekilliği genel seçimleri için sandık başına gidecek. Siyasi partilerde milletvekili aday adaylığı süreci resmen başladı. AK Parti'de istifa tarihi resmi olarak 11-17 Mart tarihleri arası olarak duyurulurken, istifalar bugünden gelmeye başladı.

SERDAR MUÇAY İSTİFA ETTİ

AK Parti İzmir'de ilk istifa Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay'dan geldi. Muçay dün yaptığı açıklamayla milletvekili aday adaylığı için istifa etti. 

Serdar Muçay istifa açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Kıymetli hemşehrilerim Milletvekili Aday adaylığı için istifamı İl Başkanlığımıza sunmuş bulunuyorum. Siz değerli arkadaşlarımın ve teşkilatımızın desteğiyle bölgemizin layık olduğu hizmetleri verebileceğimize ve özveriyle çalışacağımıza inanıyorum.

Gaziemirli hemşehrilerime hizmet vermiş olmanın gururunu yaşıyorum ve bugüne kadar şahsıma destek veren İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli 'ye, Sayın İl Yönetim Kurulu Üyelerimize , Sayın Milletvekillerimize, Sayın Genel Başkan Yardımcımıza ve gece gündüz yanımda olan Gaziemirli AK aileme en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Hep yoldaydık ve yolda olacağız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda ilerlemeye devam edeceğiz."

BAYRAKLI İLÇE BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ 

AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Halil Polat da sosyal medya hesabından milletvekilliği için görevinden istifa ettiğini duyurdu. 

AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Polat'ın açıklaması şu şekilde;

"İlçe Başkanlığı görevimden bugün itibariyle Milletvekili Aday Adayı sürecim sebebi ile, Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlarımız ile birlikte istifa etmiş bulunuyorum. Bu bir veda değil, biliyorum ki hepimiz için yeni bir başlangıç... Durmak yok yola devam."

BALÇOVA İLÇE BAŞKANI YOLA ÇIKTI 

AK Parti Balçova İlçe Başkanı Berkhan Yıldızhan sosyal medya hesabından milletvekilliği için görevinden istifa ettiğini duyurdu. 

Yıldızhan'ın istifa açıklaması şu şekilde;

''Kıymetli dava arkadaşlarım.

2018 yılından bu yana büyük bir onurla yürütmüş olduğum AK Parti Balçova İlçe Başkanlığı görevimden 2023 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa etmiş bulunuyorum.

Öncelikle Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde yaşadığımız depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ülke olarak yaşadığımız asrın felaketinin yaralarını birlik ve beraberlikle saracak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde depremin yaşandığı illerimizi tekrar inşa edeceğiz.

Kıymetli dava arkadaşlarım.

5 yıl boyunca bu onurlu görevi yapmama imkan sağlayan başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Genel Merkez teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. İlçemiz için aralıksız vermiş olduğumuz hizmet mücadelesinde bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, MKYK ve MYK üyelerimize, Bakanlarımıza ilçem adına teşekkür ediyorum.

Yine İlçe Başkanlığım süresinde gece gündüz demeden yanımda olan, ilçe ana kademe yöneticilerime, kadın ve gençlik kolları başkanlarımız ve yöneticilerimize, AK Ailemizde çalışanından tutun her kademesinde bulunan kardeşlerimize, mahalle başkanlarımıza ve yönetimlerine, belediye meclis üyelerimize, muhtarlarımıza ve ilçe bürokrasimize, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

Kıymetli dava arkadaşlarım. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında Tükiye Yüzyılı hedefiyle yola çıkan AK Partimiz, her seçim döneminde olduğu gibi 2023’te de seçim zaferi geleneğini sürdürecektir. Bu galibiyet öyle bir galibiyet ki; vatanını ve milletini seven tek bir vatandaşımız bu süreçte yenilgi almamış olacak. Bu galibiyet öyle bir galibiyet ki ülkesi ve milleti için gece gündüz demeden çalışan bir Cumhurbaşkanının liderliğinde Türkiye Yüzyılı olarak çok daha yüksek hedeflere çığır açacak.

Bu duygu ve düşüncelerle, çıkmış olduğum bu yolda siz değerli dava arkadaşlarımın hayır duasını bekliyor, en kalbi duygularımla saygılarımı sunuyorum.''

ADEM AVCI DA İSTİFASINI VERDİ

Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı da milletvekilliği adaylığı için istifasını verdi.

Adem Avcı istifa açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Değerli partililerim, hemşerilerim;

Millete hizmetin tek adresi, icraat siyasetinin yegâne çatısı AK Parti’nin bir neferi olmaktan her zaman şeref duydum. Genel merkezimizin takdirleriyle aldığım her görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. AK Parti’nin kişisel ikbal ve hırslardan azade siyaset kültürünü hayata geçirerek ilçemize, şehrimize ve ülkemize hizmet etmek için elimden geleni yaptım. 

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; davamıza bağlılık esasıyla yürüdüğüm bu yolda milletimizi, hemşerilerimizi mecliste temsil etme kararı almış bulunmaktayım. Bu doğrultuda; ilçe başkanlığı görevimden bugün itibariyle istifa ettiğimi ve 28. Dönem İzmir Milletvekili Aday Adayı olduğumu duyurmak isterim.  

Genel Merkezimizin teşkilatımızın tüm kademelerinde yapacağı temayül yoklamasıyla, milletimiz ve İzmir’imiz için en doğru isimleri belirleyecektir. Bundan şüphem yoktur. Büyük deprem felaketinin yaralarını sarmamız, milletimizi korku ve kaygılarından kurtaracağımız bir mücadele dönemi bizi bekliyor. Bu dönemde de tıpkı üstlendiğimiz her görevde olduğu gibi; aktif olmak ve emek vermek hedefimdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle; burada görev yaptığım süre içinde bilmeden kırdığım kalplere seslenmek ve özür dilemek isterim. Çalışmalarımıza emek veren, şahsıma güven duyanlara teşekkür ederim. Haklarını helal etsinler. Birlikte yürüdüğümüz yolda Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun…"

DOĞRUCA DA İSTİFASINI DUYURU

Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca da sosyal medyadan yaptığı açıklamayla istifasını duyurdu.

Doğruca, "Beş yıldır büyük bir inanç ile yapmakta bulunduğum Ak parti Karabağlar ilçe başkanlığı görevimi milletvekilliği adayı olmak için bırakmış bulunmaktayım. Geçen zaman zarfında gece gündüz demeden Beraber yol yürüdüğümüz ve bize desteklerini her zaman en güçlü şekilde veren tüm teşkilat mensuplarıma, parti büyüklerime,akranlarıma ve kardeşlerime çok teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum.saygı ve sevgilerimi gönderiyorum Rabbim cümlemizi muvaffak eylesin . (Durmak yok yola devam)" dedi.

GÜN İÇİNDE İSTİFA ETMESİ BEKLENİYOR

Öte yandan, Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik'in de milletvekilliği aday adaylığı için gün içinde istifasını vereceği ifade edildi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.