Dolar 32,5117
%0.19
Euro 34,5996
%0.16
Altın 2.491,980
%0.22
Bist-100 9.548,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Aslanoğlu’na ‘rozet’ tepkisi: ‘Ne bu acele?’

Aslanoğlu’na ‘rozet’ tepkisi: ‘Ne bu acele?’

6’lı Masa’da yaşanan aday krizinin ardından İYİ Parti İzmir’de istifa eden 4 ismin şimdi ne yapacağı merak konusu oldu. Öte yandan istifacılardan İYİ Partili İl yöneticisi Metin Taşdemir’e CHP rozetini takan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’na da ‘acele’ ettiği yönünde tepkiler geldi.

  • Ege Postası
  • 09.03.2023 - 14:05
  • Güncelleme: 09.03.2023 - 14:05

EGEPOSTASI- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın 2 Mart'ta yaptığı toplantının ertesi günü zehir zemberek açıklamalarda bulunmuştu.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı olduğunu belirten Akşener, Altılı Masa'yı sert sözlerle hedef almıştı. Masadan kalktı yorumları yapılan Akşener, ayrıca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'a adaylık çağrısı yapmıştı.

Millet İttifakı cephesinde 4 gün süren kriz, 6 Mart'ta adayın açıklanacağı gün peş peşe yapılan görüşmelerin ardından Akşener'in İmamoğlu ve Yavaş'ın da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması formülü karşılık bulmuş ve kriz bitmişti.

Akşener'in masaya rest çekmesi partisinde anında reaksiyon gösterilmesine neden oldu. İYİ Parti'de ardı ardında istifalar gelirken İzmir İl Teşkilatında da 4 isim partiden istifa ettiğini açıklamıştı.

İYİ Parti İzmir İl Yöneticileri Orhan Kırmızı ile Metin Taşdemir, Akşener'e tepki göstererek partiden istifa edip CHP'ye katıldılar.

Yine Bayraklı Meclis Üyeleri Mukaddes Işın ve Ali Uğurel de İYİ Parti'den istifa etti.

İstifa eden Metin Taşdemir'e 6 Mart sabahı CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun alelacele rozet takması, krizin çözülmesinin ardından ittifak cephesinde tartışma konusu oldu.

Her ne kadar kamuoyunda dillendirilmese de kulislerde İYİ Parti cephesinde tepkiyle karşılandığı öğrenildi.

CHP kulislerin de ise Aslanoğlu'nun bu aceleci tavrının "ne kadar acemi bir siyasetçi" olduğu yorumları yapılmasına neden oldu.

Öte yandan 22 Ocak'ta yapılan ve İYİ Parti İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu'nun başkan seçildiği kongrede yönetime giren Kırmızı ve Taşdemir hakkında da İYİ Parti'den istifa etmeleri sonrası krizin çözülmesiyle birlikte, "Dimyat'a pirince giderlerken evdeki bulgurdan oldular" yorumları yapıldı.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.