Dolar 32,5172
%0.05
Euro 34,6109
%-0.23
Altın 2.438,990
%-2.42
Bist-100 9.645,00
%-0.5

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Parti ve CHP arasında ipler gerildi: Temiz siyaset atışması

AK Parti ve CHP arasında ipler gerildi: Temiz siyaset atışması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yönelik hakaret içeren paylaşımda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkan Yardımcısı Sefa Şahin’in açıklamalarına, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sadettin Coşkuner yanıt verdi. Öte yandan Coşkuner'e tepki gösteren AK Partili Şahin zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

  • Ege Postası
  • 10.03.2023 - 09:10
  • Güncelleme: 10.03.2023 - 12:55

Daha öncede, 'hükümeti istifaya' davet eden futbol taraftarlarına hakaret ve küfür içeren paylaşımlarda bulunarak, istifa çağrısı yapan taraftarları “hesap vereceksiniz” diye tehdit eden Sefa Şahin’e seviye hatırlatması yapan, Sadettin Coşkuner “aynı üslupla cevap vermeye aile terbiyemiz ve parti geleneğimiz müsait değil” diyerek şu mesajı paylaştı;

TEMİZ SİYASET DİLİNİ SİZLERE ÖĞRETECEĞİZ

Kelime hazinesi küfürden ibaret olan ve ne yazık ki bir siyasi partinin yöneticisi konumundaki zat, çirkin bir dille İzmir Büyükşehir Belediyemize saldırıyor.

Hepimiz bu büyük acı etrafında kenetlenirken, işi gücü kötücüllük olanların bu çirkin sözlerine aynı üslupla yanıt vermeye, aile terbiyemiz de, Parti geleneğimiz de müsait değil.

Düğmesi baştan yanlış iliklenen siyasetiniz tarihe karışacak, temiz siyaset dilini de sizlere biz öğreteceğiz. Temennimiz o güne kadar daha da çirkinleşmemeniz, insanlarımızı cinsiyetçi dilinize maruz bırakmamanız!

ŞAHİN'DEN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER 

Coşkuner'in açıklamalarına tepki gösteren AK Partili Şahin, ''CHP İl Başkan Yardımcısı Saadettin Coşkuner'e ilk ve son yanıtım. 'Evin camdansa komşuna taş atmayacaksın!'' ifadelerini kullanarak bir tweet dizisi yayımladı. 

AK Partili Şahin'in açıklamaları şu şekilde;

''Vekiliniz Özcan Purcu'nun 'Aptal anlamazlar' diye hitabı sizin üslubunuz. Eski İl Başkanın Deniz Yücel'in  'Sana kemik atan olmadı' diye hitabı sizin üslubunuz! Meclis Üyeniz Dila Koyurga'nın ağıza alınmayacak küfürler paylaşması, sizin üslubunuz. CHP'lilerin listesi uzar gider... Sizin parti terbiyeniz, bunların yansımasıdır! Bana laf cambazlığı yapıp, temiz siyaset dili öğretene kadar dön kendi partilinize bak! Şimdi gelelim aile terbiyene! Karşıyaka Belediye Başkan adayınız Serdar Yavaşoğlu, Coşkuner ailesinden 25 kişinin Karşıyaka Belediyesi'nde çalıştığını ortaya çıkardığı için partiden ihraç için disipline sevk edildi. Yeni İl Başkanınız geldi de kınama ile geçiştirdi!  Biz bir şey söyleyince inanmazsın ama kendi vekilin Tacettin Bayır'ın senin için söylediği 'Ben milletvekiliyim, bu kadar adam işe sokamadım' sözlerini hatırlatmak isterim. Ahhh kod adı Sadettin olan Sedredil mevkidaşım ahhh!  Sonuç olarak, Sadettin Coşkuner; Sizde olmayan temiz siyaseti, sizden öğrenecek değiliz! Akrabalarını belediye kadrolarına yerleştirmekten fırsat bulursan, kasetle gelen Bay Bay Kemal'in arkasında, milletin tokadını yemek için koşturun bakalım.'' 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.