Dolar 32,3466
%0.14
Euro 34,4500
%-0.65
Altın 2.510,610
%2.01
Bist-100 9.814,00
%0.59

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Seçim kararının ardından başkanlardan ilk yorum

Seçim kararının ardından başkanlardan ilk yorum

Türkiye 14 Mayıs tarihinde sandık başına gidiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kararını açıklamasının ardından İzmir’de başkanlar seçime yönelik çarpıcı mesajlar verdi.

  • Ege Postası
  • 10.03.2023 - 15:34
  • Güncelleme: 10.03.2023 - 17:19

BERİVAN KAYA/EGEPOSTASI- Türkiye’de tarihi seçim için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaptığı açıklamada 2023 genel seçimlerin 14 Mayıs Pazar günü yapılacağını resmen açıkladı.

Seçim tarihinin netleşmesinin ardından gözler Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) çevrildi. YSK’nın 11 Mart Cumartesi günü toplanıp seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılması kararı alıp kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

Seçim kararının ardından siyasi partilerin İzmir temsilcileri seçime yönelik çarpıcı mesajlar verdi.

SÜREKLİ: ÖNCELİĞİMİZ DEPREM

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli deprem vurgusu yaparak, ‘’Vatana, millete hayırlı olsun. Bizim önceliğimiz tabi ki yaşadığımız büyük felaket. Önceliğimiz depremzedelerin yaralarını sarmak. Tabi ki seçimle ilgili çalışmalarımızı da yapacağız’’ dedi.

ŞAHİN: MECBUREN SANDIĞA GİDECEĞİZ

Seçim çalışmalarının şarkısız yapılacağını aktaran MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ‘’Memleketimize hayırlı olsun. Söyleyebileceğimiz bir şey yok. Normal süreç işliyor Sayın Cumhurbaşkanımız demokrasi gereğini yaparak bugün seçimi ilan etti. 14 Mayıs Pazar günü Türkiye sandık başına gidecek. Bizim büyük iddiamız var. Cumhur İttifakı olarak İzmir’de layık olduğumuz oyu almak üzere çalışacağız. Çelik gibi bir teşkilatımız var, dimdik ayakta bir teşkilat. Müziksiz, şatafatsız deprem koşullarına vatandaşlarımız acı içinde yaşarken biz seçme, seçilme, sıra kapma derdine kapma derdine düşmeyeceğiz. Demokrasinin gereği olarak mecburen sandık başına gideceğiz’’ dedi.

SEDA KAYA ÖSEN: SEÇİM HAVASI DEPREMİ UNUTTURMAYACAK 

DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen ise açıklamasında, ''Bu tarihi seçimin, milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Uzlaşmacı ve müzakereci bir demokrasi örneği olarak gördüğüm Millet İttifakının, ülkemizde geniş ve farklı ideolojik grup ve sınıfları temsil ediyor olması, oluşumun önemini arttırıyor. Türkiye’nin siyasi tarihinde eşi olmayan bu oluşumun, gelecek nesillere iyi bir örnek oluşturacağına inancım tam. Seçim kararının açıklanmasıyla birlikte artık seçim sürecine girmiş bulunuyoruz; ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.  Biz DEVA Partisi olarak Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan öncülüğünde hazırladığımız 22 eylem planı ve Millet İttifakı çatısı altında oluşturduğumuz Ortak Mutabakat metinleriyle seçime ve iktidar olmaya hazırız. Çok çalıştık, çok direndik. Bu saatten sonra halkımızın sağduyusuna güveniyoruz. Burada özellikle vurgulamak istediğim bir nokta daha var. Seçim havasının, depremlerin yarattığı sorunları unutturmasına izin vermeyeceğiz. Biz bu süreçte hassas bir dönemden geçtiğimizin farkında ve bilincinde olarak hareket edeceğiz'' ifadelerine yer verdi. 

OĞUZ: TÜRKİYE’NİN YENİ BİR KANA İHTİYACI VAR

Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, ‘’Zaten beklediğimiz bir karar. 14 Mayıs’ta yapılacağına dair işaretler verilmişti. Büyük bir felaket yaşadık bu felaketten dolayı seçimlerin erteleneceğine yönelik bir takım düşüncelere girdi, ancak muhalefet partileri hükümetin değişmesi ve seçimlerin de ertelenmeden yapılması, Türkiye’nin yeni bir kana ihtiyacı olduğu noktasında fikir beyan etti. Bu baskı karşısında hükümet erteleme konusunda bir adım atamadı. Biz Pazar günü sandıklarımızı kuruyoruz. Cumhurbaşkanı adayımızı belirleyeceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

BEZİRCİLİOĞLU: TÜRKİYE'Yİ DÜZLÜĞE ÇIKARACAĞIZ 

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ise saha vurgusu yaparak, ''Takvim belli oldu. Sahaya çıkıyoruz. Türkiye'yi düzlüğe çıkaracağız'' dedi. 

SİVASLI: CUMHUR İTTİFAKININ SON SEÇİMİ

6’lı Masa olarak İzmir’de bir araya gelineceğini duyuran Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı, ‘’Bizler seçime hazır bir partiyiz. 81 vilayette il ve ilçe örgütlerimiz hazır. Cumhur İttifakı seçim startını verdi. Bu son seçimleri olacak. Milletimiz bu seçimde gerekli cevabı verecek. Biz İzmir’de masa paydaşları olarak görüşeceğiz. CHP İzmir İl Başkanı Şenol beyin ev sahipliğinde toplanacağız. Göreve yeni başlasa bile uyum sağladık. Kendisi ile seçim sürecini götüreceğiz. Bizler için önemli olan devlet nezlinde millet için siyaset yapmak. Mutabakat metnimiz bizim seçim beyannamemiz olacak. O metinde Türkiye’nin bütün sorunlarının cevabı var’’ dedi.

ERDURAN: İZMİR’DE 6 PARTİ BİR ARAYA GELECEĞİZ

Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, ‘’Zaten Cumhurbaşkanı bu tarihi dile getirmişti. Muhalefette ne kadar erken olursa iyi olur diyordu. Tarih konusunda bir uzlaşmazlık yok. 14 Mayıs’ı bütün partiler bekliyordu. Sonuçları milletimiz için hayırlı olsun. İzmir’de 6 siyasi parti yakın zaman içerisinde bir araya gelecek ve koordinasyon çalışması yapacağız’’ dedi.

FARALYALI: 14 MAYIS BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Serdar Faralyalı ise, ‘’Ülkemiz için hayırlısı olsun. 14 Mayıs olması bizim partimiz için olması ayrıca önemli. 14 Mayıs il başkanlarını vali yapan bir tek parti iktidarın 27 yıllık iktidarını bitiren seçimlerin tarihidir. İnşallah aynı başarıyı tek parti iktidarının karşısındaki demokrasiye geçmek isteyen cephe kazanır’’ ifadelerine yer verdi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.