EGEPOSTASI- CHP’de ilçe yönetimlerinin geçen hafta yaptıkları seçimde başkanlarının milletvekilliği aday adaylığı için istifa ettiği ilçelerden Karşıyaka’da Rafet Yacan, Ödemiş’te de Mustafa Turan ilçe başkanı seçildi. Öte yandan dün de CHP MYK’sı tarafından Emre Kırlı, Dikili İlçe Başkanı seçilirken krizin baş gösterdiği Karabağlar'da ise ne yapılacağı merak konusu olmuştu.

Karabağlar İlçe Örgütünde süreç Büyükşehir ve ilçe belediye cephesinin ayrışmasıyla tıkanmıştı.

BAŞKAN SELVİTOPU YOK SAYILDI

CHP İzmir'den aday adaylarına şaşkınlık yaratan mesaj; 'Tanıtım' videosu için para istendi CHP İzmir'den aday adaylarına şaşkınlık yaratan mesaj; 'Tanıtım' videosu için para istendi

Büyükşehir cephesi, Meclis Üyesi Bülent Sözüpek’ten yana tavır alırken, Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise İl eski Başkan Yardımcısı Savaş Akıncı’yı desteklemişti.

Bu akşam saatlerinde baskın bir şekilde toplanan ilçe yönetim kurulu, tüzüğe aykırı olarak açık oylamayla yapılan seçimde ilçe başkanlığına Bülent Sözüpek'i seçti.

Sözüpek’in karşısında aday olan Emin Uztemur açık oylamayı gerekçe göstererek karara şerh koydu. 

"İŞ SÖZÜ" VERİLDİĞİ İDDİASI

Öte yandan Büyükşehir cephesinden ilçe yönetim kurulu üyelerinin çocuklarına iş sözü verildiği iddia edildi.  

TÜZÜK YOK SAYILDI

CHP tüzüğüne göre seçimlerden 48 saat önce toplantı bilgisi verilir diyor. Bugün yapılan il yönetim kurulu toplantısında Karabağlar seçim gündeminin olmaması ise baskın seçim iddialarını güçlendiriyor.