Dolar 32,6450
%1.15
Euro 34,9248
%0.06
Altın 2.432,840
%1.75
Bist-100 10.528,00
%1.31

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Aslanoğlu'ndan AK Parti'nin eleştirilerine tek cümlelik yanıt! Soyer'e videolu destek

Aslanoğlu'ndan AK Parti'nin eleştirilerine tek cümlelik yanıt! Soyer'e videolu destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karabağlar- Gaziemir Metro tanıtım toplantısında, hükümet tarafından Halkapınar-Otogar metro projesine ayrılan 3 bin liralık bütçeyi eleştirdi. AK Parti cephesinden Soyer’e tepki gelmesinin ardından CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu, eleştirilere sosyal medyadan tek cümlelik yanıt verdi. Aslanoğlu paylaşımında, "Hani benim metrom nerde Annem?" diye sordu.

  • Ege Postası
  • 02.02.2023 - 16:12
  • Güncelleme: 02.02.2023 - 18:02

EGEPOSTASI-İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karabağlar-Gaziemir Metro Hattı tanıtım toplantısında, hükümeti İzmir'e raylı sistem yatırımı konusunda eleştirerek,  "Ne yazık ki 2023 yılı yatırım programında Otogar-Halkapınar Metrosu için dokuzuncu kez 2014'ten bu yana 3 bin liralık bütçe koymaya devam ediyorlar. Sadece bu hatta değil Selçuk Ortaklar, Ödemiş Kiraz demiryolu projelerine de ayrılan bütçe biner lira. İzmir merkezi bütçeye 40 koyup 1 almaya devam ediyor. Yıllardır bu böyle. Ama hiç merak etmeyin. İstanbul'da birçok metro girişinde U harfi vardır.Bunlar Ulaştırma Bakanlığı'nın yaptığı metro hatlarıdır. İzmir'de hükümetin 1 tane U tabelası yoktur. İşte bu yüzden çıktığımız bu yoldan, geri dönüş yok. Ok yaydan çıktı. Biliyorum ki çok az kaldı. Bir şey değişecek her şey değişecek” demişti.

Soyer'in açıklamalarına AK Parti ve Ulaştırma Bakanlığı tepki gösterirken, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Ahmet Kaya'nın "Hani benim gençliğim nerde?" (Penceresiz Kaldım Anne) şarkısıyla göndermede bulundu.

Aslanoğlu, sosyal medyadan Soyer'in tanıtım toplantısında yaptığı konuşmadan bir kesit paylaşarak, "Hani benim metrom nerde Annem?" diye hükümete seslendi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.