Dolar 32,8094
%-0.04
Euro 35,1495
%0.02
Altın 2.451,430
%0.03
Bist-100 10.771,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Dikili’de 'Kırgöz'  İmparatorluğu: ‘CHP aşiret partisi mi?’

Dikili’de 'Kırgöz' İmparatorluğu: ‘CHP aşiret partisi mi?’

Gazeteci Mithat Umutoğulları, TR35 TV’de yayınlanan 8. Gün programında, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz’ün akrabalarını üst düzey yönetici olarak görevlendirmesine tepki gösterdi. Umutoğulları açıklamasında, ‘’ ’Bugün Dikili ilçe başkanını atıyorsun, yönetim de belediye başkanının akrabaları var. Belediye başkanının oğlu ilçe yönetiminde. Belediye başkanın oğlunun yönetimde ne işi var. CHP aşiret partisi mi? ‘’ dedi.

  • Ege Postası
  • 02.02.2023 - 16:35
  • Güncelleme: 02.02.2023 - 16:35

EGEPOSTASI- Gazeteci Mithat Umutoğulları, TR35 TV’de yayınlanan 8. Gün programında  Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP Dikili İlçe Başkanlığı görevinden sağlık sorunları sebebiyle istifa eden Hasan Altıparmak’ın yerine MYK tarafından Emre Kırlı atandı. Emre Kırlı başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulu listesinde Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz’ün oğlu Ümit Kırgöz de yer alıyor.

CHP AŞİRET PARTİSİ Mİ?

Dikili Belediye Başkanı adil Kırgöz’e yönelik çarpıcı açıklamalarda bulunan Umutoğulları, ‘’Bugün Dikili ilçe başkanını atıyorsun, yönetim de belediye başkanının akrabaları var. Belediye başkanının oğlu ilçe yönetiminde. Belediye başkanın oğlunun yönetimde ne işi var. CHP aşiret partisi mi? ‘’ dedi.

ASLANOĞLU’NA ‘HAMDİ BEY’ GÖNDERMESİ

CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu’na da tepki gösteren Umutoğulları, ‘’Belediye çalışanı olmasın diyorsun, başkanın oğlunu yönetime sokuyorsun. İl başkanı Aslanoğlu çıkıp haberim yok diyecek. Genel Başkan geliyor, işçiler eylem yapıyor, il başkanı ise boston korkuluğu gibi duruyor. İlçe başkanlarından haberin yok ama Karabağlar’da her şeyden haberin var. İlçeye belediye başkanın oğlunu atıyorlar haberin yok. Soyadı görüp merak edip, sormamış. Çünkü Hamdi bey onu istiyor’’ ifadelerine yer verdi.

KIRGÖZ, 3,5 YIL BOYUNCA EŞİNİ, DOSTUNU DOLDURDU

Belediye bir kamu kurumu olduğuna dikkat çeken Umutoğulları, ‘’ Bugüne kadar CHP, AK Parti’yi liyakatsizlik üzerinden eleştirdi. Dikili’de de bu durum var. Belediye başkanın teyzesinin oğlu Hakan Budak, belediye başkan yardımcısı aynı zamanda meclis üyesi. Nail Çağlayan ise eşinin amcasının torunu. Yerel yönetimler müdürü var, müdürün üstünde de koordinator var, o da akraba. Bir tane CHP’li bu durumdan rahatsızlık duymuyor mu? Aslında bütün partililer bu durumdan şikayetçi. Bu adam 3,5 yıldır eşini dostunu doldurdu. Bu adam partinin kapısını açmadı. Orada partililer yalvardı liste çıkarmak için. Yine belediye başkanının listesini onayladılar. Bu parti nasıl iktidar olacak. Dikili’de kim çalışıyor?’’ dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.