Dolar 33,0195
%-0.18
Euro 35,9352
%-0.62
Altın 2.544,610
%-2.17
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP'li Öztunç'tan 'çadır' iddialarına yanıt: Baştan sona yalan, mizansen!

CHP'li Öztunç'tan 'çadır' iddialarına yanıt: Baştan sona yalan, mizansen!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la konuşan kişinin iddialarının “baştan sona yalan ve mizansen” olduğunu belirtti.

  • Ege Postası
  • 24.03.2023 - 17:33
  • Güncelleme: 24.03.2023 - 18:08

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la konuşan kişinin iddialarının “baştan sona yalan ve mizansen” olduğunu belirterek  “Bakın, iddiaya göre vatandaş benden çadır istemiş ben verilmesi talimatını vermişim, arkasından konteyner istemiş, bir iş adamına göndermişim, iş adamı demiş ki, ‘CHP’ye ya da HDP’ye üye olacaksın’ Böyle bir olay baştan sona yok, baştan sona bir yalan, bir mizansen, bir kurgu. Neden oldu peki bu?...Kahramanmaraş merkezde Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçeceği güzergahtaki üzerinde ABB logosu olan bütün çadırları söktüler. Bunu ifşa edince herhalde bu hazımsızlıktan kaynaklı cevap vermek istediler. Böyle bir mizansen gerçekleştirmişler” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la konuşan kişinin iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Öztunç, şunları söyledi:

"Kahramanmaraş’ta yaşanan bir mizansendir. Baştan sona bir tiyatro oyunudur. Asla böyle bir şey yok. Gerçekten çok gülünç hale düşüyorlar artık. Bakın, iddiaya göre vatandaş benden çadır istemiş ben verilmesi talimatını vermişim, arkasından konteyner istemiş, bir iş adamına göndermişim, iş adamı ona, ‘veririz’ demiş… Sonra vazgeçmiş, sonra demiş ki, ‘CHP’ye ya da HDP’ye üye olacaksın’, ben kendi partim varken başka partiye niye üye yaptırayım? Ayrıca böyle bir olay baştan sona yok, baştan sona bir yalan, bir mizansen, bir kurgu… Neden oldu peki bu? Çünkü 2 gün önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) ait çadırları söküyorlardı. Kahramanmaraş merkezde Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçeceği güzergahtaki üzerinde ABB logosu olan bütün çadırları söktüler. Gerekçe, ‘Tayyip Bey, ABB logosunu görmesin.’ Biz bunu ifşa ettik. Bunu ifşa edince herhalde bu hazımsızlıktan kaynaklı cevap vermek istediler. Böyle bir mizansen gerçekleştirmişler. Adam ezberlemiş konuşurken, sufle veriyorlar adama, şunu söyle demeye getiriyorlar. Baştan sona bir film çevirmişler. Böyle numaralara gerek yok. Yaptığınız çok büyük bir yanlış, kimse inanmadı, inanmaz da zaten.

“BU YAPILAN BAŞTAN SONRA BİR MİZANSENDİR”

Belli zaten Cumhurbaşkanı da inanmamış gibi görünüyor. Bu filmi çevirenler, bu mizanseni yapanlar aslında Cumhurbaşkanı’na yanlış yapıyorlar. Çünkü Cumhurbaşkanı’nın gözünün içine baka baka, ‘çadır ve konteyner verilmedi’ diyor. Kim verecek? Devlet verecek, AFAD verecek; konteyneri de çadırı da… Vermemişler o Ali Öztunç’a gelmiş beyefendi. Çıkıyor bunu söylüyor. Sormazlar mı orada peki, devlet olarak siz niye vermediniz madem öyle? Niye Ali Öztunç’a geldi, bir milletvekiline ya da bir partiye geldi istedi? Veremedikleri için öyle mi? Baştan sonra yanlış bir mizansen yapmışlar, komik olmuş, sitkom olmuş, Cem Yılmaz böylesi sitkomu çekemezdi. Gülünç hale düşmüşler. Komik hale düştüler. Bu yapılan baştan sonra bir tiyatro oyunudur, bir mizansendir. Bu ikinci Kabataş” (ANKA)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.