Dolar 33,0939
%0.21
Euro 36,2356
%0.51
Altın 2.630,830
%0.35
Bist-100 11.078,00
%-0.55

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Emek ve Özgürlük İttifakı, İttifak Protokolü'nü YSK'ya sundu

Emek ve Özgürlük İttifakı, İttifak Protokolü'nü YSK'ya sundu

Yeşil Sol Parti, Türkiye İşçi Partisi ve Emek Partisi’nden oluşan Emek ve Özgürlük İttifakı, 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili seçimine birlikte gireceklerine ilişkin ittifak protokolünü Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu.

  • Ege Postası
  • 24.03.2023 - 17:27
  • Güncelleme: 24.03.2023 - 17:27

Emek Özgürlük İttifakı temsilcileri, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan milletvekili seçimine ‘Emek ve Özgürlük İttifakı’ adıyla katılma kararını içeren protokolü bugün YSK’ya verdi. Yeşil Sol Parti Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz tarafından imzalanan protokol, YSK’ya teslim edildi.

İttifakın protokol metninde şunlar kaydedildi:

“Verilecek ortak mücadele, takınılacak güçlü ve kararlı tutum, halkın acil ekonomik taleplerinin elde edilmesini ve demokratikleşme yolunda adımlar atılmasını sağlayacak bir yürüyüş olacaktır. İşçilerin, emekçilerin, yoksulların, kadınların, gençlerin, doğa ve insan hakları savunucularının dayanışması ve ittifakıdır. Ortak, güçlü ve kararlı bir mücadele zeminidir.

Hedefimiz; demokratik, özgürlükçü ve eşitlikçi ilkeler temelinde halkın gerçek egemenliğine dayanan bir demokrasinin inşasını sağlamaktır. Emek, barış, özgürlük ve demokrasi değerleri temelinde halkın egemen olduğu bir toplumsal düzen kurabiliriz. Bunu başarmak, ezilen ve sömürülen halk kitlelerinin değiştirici gücüyle mümkündür.

Yurttaşların siyasi tercihlerinin TBMM’ye eksiksiz yansıması ve temsilde adaletin sağlanması amacıyla Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Emek Partisi (EMEP) olarak, 14 Mayıs 2023 günü gerçekleştirilecek olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ‘Emek ve Özgürlük İttifakı’ adı altında seçim ittifakı yaparak katılacağımızı, yurttaşlarımıza saygıyla duyururuz.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.