CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıkarak 3 Mart'ta sert mesajlarla Altılı Masayı terk eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP’li büyükşehir belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı adaylığa çağırmıştı.

Bu çıkış, Millet İttifakı'nda krize dönüşmüş ve masa dağıldı yorumları yapılmıştı. Kriz, Kılıçdaroğlu’nun ortak aday, İmamoğlu ve Yavaş’ın ise Cumhurbaşkanı Yardımcılığı formülüyle aşılmıştı.

Dün Saadet Partisi Genel Merkezinde toplanan Millet İttifakı, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını duyurmuştu. Ortak mutabakat metnine göre Kılıçdaroğlu ‘uygun gördüğünde’ İmamoğlu ve Yavaş’ı yardımcısı olarak atayacak.

Öte yandan İz Gazete ise Akşener’in masadan ayrıldığı günün ertesinde yani 4 Mart’ta ‘Ak-Şener’i iyi bilirdik!’ manşetiyle çıkmıştı.

İz Gazete’nin 4 Mart tarihli manşeti

Aslanoğlu ve Tugay, Makedonya Göçmenleri Derneği'ni ziyaret etti Aslanoğlu ve Tugay, Makedonya Göçmenleri Derneği'ni ziyaret etti

Masada uzlaşı sağlanıp, Akşener'in masaya geri dönmesi üzerine İYİ Partili Çıray bu manşeti hatırlatarak özür beklediğini açıkladı.

Sosyal medyadan manşeti paylaşan Çıray, şunları yazdı:

“Geçmişe takılmam. Ancak siyasi tarihin yanlış yazılmasına izi veremem.

1: Şu ana kadar krizi sona erdiren son 48 saat hakkında kimseye konuşmadım. Siyasiler tahrif ederlerse açıklamak zorunda kalırım.

2: Bir de sayın Meral Akşener’e aşağıdaki gibi iftira edenlerden özür bekliyorum.”

İYİ Partili Çıray, daha sonra paylaşımını sildi!