Dolar 31,1247
%0.28
Euro 33,8298
%0.62
Altın 2.035,850
%0.16
Bist-100 9,40
%0.26

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bayraklı Meclisi’nde “Akşener” şoku!

Bayraklı Meclisi’nde “Akşener” şoku!

6’lı Masa’da yaşanan çatlak yerel siyaseti de etkiledi. Yerel seçimlerde Millet İttifakı içinde İYİ Parti kontenjanından Bayraklı Meclis Üyesi seçilen Mukaddes Işın ve Ali Uğurel, yaşanan gelişmelerin ardından İYİ Parti ile tüm siyasi bağlarını kopardıklarını açıkladı. Işın ve Uğurel “4 yıldır İYİ Parti’yi temsilen meclisteyiz. Bu aşamadan sonra partimizle bir bağımız kalmadı. Sonuna kadar Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğimizin bilinmesini istiyoruz” açıklamasını yaptı.

  • Ege Postası
  • 06.03.2023 - 11:36
  • Güncelleme: 06.03.2023 - 11:36

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı Masadan ayrılması, parti tabanında da tepkiyle karşılandı. Yaşanan gelişmelerin ardından pek çok kişi İYİ Parti’den istifa ederken, bir tepki de Bayraklı’dan geldi. Yerel seçimlerde İyi Parti kontenjanından Bayraklı Meclis Üyesi seçilen Mukaddes Işın ve Ali Uğurel, İYİ Parti ile siyasi bağlarını kopardıklarını, tüm güçleriyle Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini söyledi. İYİ Parti’nin Bayraklı teşkilatından da onlarca kişinin istifa ettiği belirtildi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDAYIZ”

Mukaddes Işın “4 yıldır İyi Parti’yi temsilen Bayraklı Belediye Meclisi’ndeyim. Yaşanan gelişmelerin ardından partimle siyasi bir bağımın kalmadığını söylemek istiyorum. Bu saatten sonra Millet İttifakı’nın başarısı için mücadele edeceğim. Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşma mücadelesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olacağım” dedi.

“ARTIK İYİ PARTİ İLE YOL YÜRÜYEMEYİZ”

Ali Uğurel “İyi Parti saflarından meclise girerek bugüne kadar Bayraklı’ya hizmet ettik. Gelinen noktada İyi Parti ile siyasi bir yol yürüyemeyeceğimiz açıkça belli oldu. Ülkemizin içinden geçtiği zor süreçlerde Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” dedi.    

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.