Dolar 33,0413
%-0.11
Euro 35,9402
%-0.6
Altın 2.549,540
%-1.98
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Gültekin Uysal: Yarınları birlikte kuracağız

Gültekin Uysal: Yarınları birlikte kuracağız

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nin Liderler Buluşması programında konuşan Demokrat Parti Genel Balkanı Gültekin Uysal, “Bu büyük ülkenin dişinden tırnağından artırdığı ile kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmaya çalışsalar da Cumhuriyet'in vatandaşları olarak milletimiz emin olsun ki yarınları birlikte kuracağız” dedi.

  • Ege Postası
  • 19.03.2023 - 20:04
  • Güncelleme: 19.03.2023 - 20:13

BERİVAN KAYA/EGEPOSTASI- İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi beşinci gününde 6’lı Masa’nın liderlerini ağırladı. 

CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bir araya geldi.  İYİ Parti’yi ise Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale temsil etti. 

Millet İttifakı Başkanlar Buluşmasına Millet İttifakı Genel Başkan Yardımcıları, CHP PM üyeleri, CHP İzmir milletvekilleri, belediye başkanları, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve üst düzey bürokratlar katılım sağladı. 

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ YIKMAYA ÇALIŞSALAR DA…”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal kongrede yaptığı konuşmada, tarihi bir kongre gerçekleştirildiğini belirterek, “100 yıllık bir muhasebeyi yapmak mecburiyetindeyiz. İzmir İktisat Kongresi’nden 1 asır ve 1 ay sonra düzenlenen kongrenin 100 yıl önceki kongre gibi yeni bir atılım için başlangıç olmasını ümit ediyorum. Böyle bir dönemde burhan dönemi içinde Atatürk'ün ortaya koyduğu elden ele bayrak yarışı gerçekleştirmek için vatandaşların birliğini teminat altına almak ve bu birlikteliğin arkasına koymak için girişimler yapmışız. Tarihi geriye doğru akıtamazsınız. Tarihi gerçekleri isteseniz de değiştiremezsiniz. Bu büyük ülkenin dişinden tırnağı ile arttırdığı ile kurduğu Türkiye Cumhuriyetin yıkmaya çalışsalar da Cumhuriyet'in vatandaşları olarak milletimiz emin olsun ki yarınlara birlikte kuracağız. Çok uzun süredir kaynaklarını kötü yöneten bir ülkeyiz. Öyle bir tarihi eşikteyiz ki ekonomik olarak asimetrik bir mücadele vermek zorunda olduğumuz bu çağda bu rekabette var olabilmek için tüm milli güç unsurlarımız azami derecede kullanmak mecburiyetindeyiz” dedi. 

BİR KEZ BAŞARANLAR…

CHP ve DP birlikteliğinin tekrar yaratıldığına dikkat çeken Uysal, “Beceriksizliği ödüllendiren bu düzeni sürdürmek hiçbir şekilde kabul edilemez. Siyasi partiler düzeni değiştirmek ve yenilenmek zorundadır. Türkiye her büyük tarihi eşikte yaptığı gibi çağın icap ettiği derinliği adımları atacaktır. Bugün sorumluluğumuzun farkındayız. Herkesin mutlu olduğu Türkiye'yi inşa ettiğimiz de insanları fırsat eşitliği ile buluşturabileceğimizi, Türkiye'yi yarınlara taşıyabileceğimizi biliyoruz. Fırsat eşitliği yaratmadan zenginlik yaratamayız. Bir kez başaranlar bir kez daha başaracaktır. İşte, bunun için varız. Bugün ülkenin maruz kaldığı riskler, bir asır evvel karşı karşıya kaldığımız risklerden farklı değildir. Türkiye hukuk, eğitim sistemine ya bu çağın gerektiği adımları atacaktır ya da bugün karşı karşıya kaldığımız meydan okumalardan daha fazlasına maruz kalacaktır” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.