Dolar 32,8423
%1.05
Euro 35,3099
%0.95
Altın 2.486,000
%2.2
Bist-100 10.740,00
%2.57

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Çıray-İz Gazete gerilimine İYİ Parti İl Başkanı da dahil oldu; 'Hakaretleri şiddetle kınıyoruz'

Çıray-İz Gazete gerilimine İYİ Parti İl Başkanı da dahil oldu; 'Hakaretleri şiddetle kınıyoruz'

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray ile İz Gazete arasında bir süredir devam eden "AK-Şener'i İYİ bilirdik" manşet gerilimine İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu da dahil oldu. Yazılı açıklama yapan Bezircilioğlu, "Millet İttifakı’nın birliğine aşırı hassasiyet gösteren biz İYİ Partililer Genel Başkanımıza ve onun Başdanışmanı’na yapılan bu hakaretleri şiddetle kınıyoruz." dedi.

  • Ege Postası
  • 11.03.2023 - 16:36
  • Güncelleme: 11.03.2023 - 17:08

EGEPOSTASI- İYİ Parti cephesi ile İz Gazete arasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında atılan manşetten dolayı yaşanan gerilim sürüyor.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 6'lı Masa ile yaşadığı aday krizi sonrası masadan kalktığı dönemde İz Gazete tarafından 'AK-ŞENER'İ İYİ BİLİRDİK!' manşeti atılmıştı.

4 gün süren kaosun ardından 6 Mart sabahı peş peşe yapılan görüşmler sonrası Akşener, Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığına karşılık masaya, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı şartını getirmesiyle kriz aşılmıştı.

Millet İttifakı'ndan krizin aşılmasının ardından manşete tepki gösteren İzmir Milletvekili Aytun Çıray, özür beklediğini belirten bir paylaşımda bulunmuştu.

Çıray'ın özür beklentisine; İz Gazete Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal, Aytun Çıray'ı da etiketleyerek yanıt vermişti. Kartal'ın sert yanıtına İYİ Partili Çıray da aynı sertlikle yanıt verirken, tartışmalara İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu da katıldı.

İL BAŞKANLIĞI DİVANI AÇIKLAMASI

Bezircilioğlu imzasıyla İl Başkanlığı Divanı adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"İzmir Kamuoyuna;

Millet İttifakı’nın 2 Mart 2023 tarihinde yapılan toplantısından sonra 6 Mart 2023 tarihi arasında daha önceden varılan mutabakat çerçevesinde yürütülen tartışmalar sırasında Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Parti akıl almaz iftiralar ve hakaretlere maruz kalmıştır.

Bu tartışmalar esnasında ortaya atılan en adi iftiralardan biri de “İYİ Parti ve Meral Akşener’in gizlice AKP ile görüşerek Millet İttifakı’nı bozmak istiyor” iftirası idi.

Ne yazık ki bu iftirayı atanlardan biri de İzmir’de yayınlanmakta olan bir gazeteydi.

Sayın Meral Akşener’in Başdanışmanı ve İzmir Milletvekilimiz olan Sayın Aytun Çıray, Pazartesi günü Millet İttifakı liderlerinin “Kazanacak ekibi” oluşturması ile varılan uzlaşmadan sonra, iftiralara örnek teşkil eden ilgili gazetenin adını vermeden, basın özgürlüğü ile açıklanması mümkün olamayan ve aslının olup olmadığı hiç araştırılmamış olan “AK-ŞENER” manşetini örnek göstererek bir twitle “Sayın Meral Akşener’e aşağıdaki gibi iftira atanlardan özür bekliyorum” yazmıştır.

"ÖZEL İLGİYE MAZHAR"

Bunun üzerine kendilerine doğrudan bir çağrı olmadığı halde “özel ilgiye mazhar” bu gazete buraya almaktan hicap duyacağımız sözlerle bu defa da “Bizim özür dileyecek hiçbir şeyimiz yok, biz halkı kandırmadık. Sen özür dileyeceksin. Sen bu halktan menfaat devşirdin” diyerek, kendisinin halktan hangi menfaatleri devşirdiği esasen kamuoyunca malumları olan bu şahsiyetler bu defa da Sayın Çıray’a saldırmışlardır.

HAD BİLMEZ

İYİ Parti İzmir İl Başkanlık Divanı söz konusu had bilmez, hakaretamiz yazı ve söylemleri gündemine almış ve kesinlikle kabul edilemez bulmuştur. Bu üslup İzmir’e ve İzmirlilere asla lâyık değildir. Millet İttifakı’nın birliğine aşırı hassasiyet gösteren biz İYİ Partililer Genel Başkanımıza ve onun Başdanışmanı’na yapılan bu hakaretleri şiddetle kınıyoruz. 

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.