Dolar 32,5613
%0.15
Euro 34,7950
%0.38
Altın 2.426,160
%-0.28
Bist-100 9.645,00
%-0.5

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Ordu açıklarına bakacağız

Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Ordu açıklarına bakacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Doğal gaz keşif çalışmalarımız genişleyecek ordu açıklarına bakacağız" dedi.

  • Ege Postası
  • 02.02.2023 - 15:27
  • Güncelleme: 02.02.2023 - 15:36

Türkiye'nin Karadeniz'de keşfettiği kısa bir zaman sonra kullanılacak olan gaz için çalışmalar sürüyor. Bir yandan karadaki tesiste çalışmalar bitmek üzere, bir yandansa yeni gaz arayışları devam ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez CNN TÜRK'ten Fulya Öztürk'e önemli açıklamalarda bulundu. Dönmez, 'Doğalgaz keşif çalışmalarımız genişleyecek ordu açıklarına bakacağız' dedi.

Bakan Dönmez, 'Sakarya Gaz Sahası’ndan başka bir müjde gelecek mi?' sorusuna şu yanıtı verdi. 

“Gelebilir, tarihine bir şey demeyelim. Biliyorsunuz Sakarya Gaz Sahası’nı ilk Tuna 1’de açıkladık. Daha sonra Tuna-1'de olmuştu. Sonrasında Amasra-1'de olmuştu. Geçtiğimiz yıl Çaycuma-1 kuyusuyla bir keşif açıklamıştık. Şimdi komşu sahalarda keşif amaçlı çalışmalar devam edecek. 

Belki bir miktar Doğu’ya kayabiliriz. Ordu açıklarına kayabiliriz. Yine petrol açısından ümitli olduğumuz Rize açıkları var. Sakarya Gaz Sahası’ndan farklı bir nokta. Şu anda Sakarya Gaz Sahası’ndaki üretimin hazırlanması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Gemilerimiz orada boşa çıktıkça diğer alanlara da göndereceğiz” 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.