Dolar 32,3981
%0.13
Euro 34,5658
%0.4
Altın 2.454,810
%0.66
Bist-100 9.713,00
%-1.03

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar-Şuhut Yolu'nu açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar-Şuhut Yolu'nu açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar-Şuhut Yolu’nun açılış töreninde, “Bugün ülkemizde, başka hiçbir etkinliğe ihtiyaç duymadan, sadece yaptığımız yolları, tünelleri, viyadükleri ve köprüleri kullanarak bir yere gidip dönmek dahi tek başına bir keyif haline gelmiştir” dedi.

  • Ege Postası
  • 02.02.2023 - 14:36
  • Güncelleme: 02.02.2023 - 16:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yapılan Afyonkarahisar-Şuhut Yolu Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, burada şöyle konuştu:

“Bundan sonra şehir merkezi ile Şuhut arasındaki seyahat, 27 dakika yerine 12 dakika sürecek. Bu projeyle vakitten 58,5 milyon lira, akaryakıttan 18 milyon lira tasarruf sağlayacak, egzoz salınımını yıllık 2 bin 200 ton azaltacağız. Kolaylaşan ulaşımı ile bu güzergahın büyüyen, gelişen, kabına sığmayan Afyonkarahisar’ımıza yeni bir nefes borusu olacağına inanıyorum. Açılışını yaptığımız her yolla 2023 yılında ülkemizin bölünmüş yol uzunluğunu 30 bin kilometreye çıkarma hedefimize bir adım daha yaklaşıyoruz. Bilindiği gibi, hükümete geldiğimizde ülkemizin bölünmüş yol uzunluğu sadece 6 bin 100 kilometreydi. Biz, 20 yılda yaklaşık 23 bin kilometre yeni yol yaparak bu rakamı 29 bin kilometreye yaklaştırdık.

SADECE YAPTIĞIMIZ YOLLARI, TÜNELLERİ, VİYADÜKLERİ VE KÖPRÜLERİ KULLANARAK BİR YERE GİDİP DÖNMEK DAHİ TEK BAŞINA BİR KEYİF HLİNE GELMİŞTİR”

Amacımız, bu ülkenin istisnasız her yerine kara yoluyla kolayca erişilebilmesini sağlamaktır. Her yatırımımız gibi, yol projelerimizin de ülkemize çok yönlü faydası var. Vatandaşlarımız, bu yolları kullanarak sevdiklerine kolayca kavuşuyor, tatillerini rahatça yapıyor. Yolcu ve yük taşımacılığı yapan ağır vasıta araçlarımız hem hızlı bir şekilde hem de fazla yıpranmaya maruz kalmadan gidecekleri yerlere varıyor. Avrupa ve Asya kıtaları arasındaki ulaşımı önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile ardından asırlık hayalimiz olan 1915 Çanakkale Köprüsü’yle hızlandırdık. İster binek ister ticari araç olsun tüm şoförlerimizin kabusu olan dağları tünellerle deldik, geçilmez vadileri viyadüklerle birleştirdik, azgın suları köprülerle aştık. Bugün ülkemizde, başka hiçbir etkinliğe ihtiyaç duymadan, sadece yaptığımız yolları, tünelleri, viyadükleri ve köprüleri kullanarak bir yere gidip dönmek dahi tek başına bir keyif haline gelmiştir.

“HER KESİMDEN VATANDAŞIMIZIN BU MÜMBİT ZEMİN ÜZERİNDE İNŞA ETTİKLERİ BAŞARI HİKYELERİNİ DUYDUKÇA GURURLANIYORUZ”

Ülkemizin en doğusundan en batısına, en kuzeyinden en güneyine kadar istisnasız her karışını kucaklayan bütün bu yatırımlarımızla Cumhuriyet tarihinin en adil, hakkaniyetli, eşitlikçi siyasi, ekonomik, sosyal altyapısını kurduk. Eğitimden sağlığa, adaletten güvenliğe, enerjiden sanayiye her alanda, artık ülkemizin tüm fertleri hayallerini gerçekleştirebilecek imkana sahiptir. Ziyaret ettiğimiz şehirlerimizde erkeği ve kadınıyla, genci ve yaşlısıyla her kesimden vatandaşımızın bu mümbit zemin üzerinde inşa ettikleri başarı hikayelerini duydukça gururlanıyoruz. Kimi fabrika kuran, kimi atölye açan, kimi teknolojiye, kimi tarıma, kimi hayvancılığa yönelen girişimcilerimiz ile buralarda çalışanların hayır dualarını işitmek, tüm yorgunluğumuzu almaya yetiyor.

Hiçbir istisna yapmadan 85 milyon vatandaşımın her birine, diğer tüm ayrımları, farklılıkları, rekabetleri bir kenara bırakarak bu milli vizyona sahip çıkma çağrısında bulunuyorum. Milli Mücadele destanının yazılmasında Büyük Zafer’e ev sahipliği yaparak en kritik rolü üstlenen Afyonkarahisar’ın, Türkiye Yüzyılı destanında öncülüğünü kimseye kaptırmayacağına inanıyorum.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.