Dolar 32,4036
%0.15
Euro 34,5565
%0.37
Altın 2.455,210
%0.68
Bist-100 9.762,00
%-0.53

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Akşener'den 'Sinan Ateş' açıklaması: 'Takipçisi olacağım'

Akşener'den 'Sinan Ateş' açıklaması: 'Takipçisi olacağım'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in Bursa’daki ailesini, evlerinde ziyaret etti.

  • Ege Postası
  • 02.02.2023 - 14:51
  • Güncelleme: 03.02.2023 - 00:36

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün; 30 Aralık 2022’de Ankara’da silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in Bursa’daki aile evini ziyaret etti.

Akşener, Ateş’in annesi ve babasına başsağlığı dileklerini iletirken, faillerin yakalanması ve hukuk önünde cezalandırılmaları için konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Akşener, ziyaret sonrası kendisini görmeye gelen yurttaşlara “Takipçisi olacağım” dedi.  

KÜRŞAD ZORLU: KATİLLER VE ONUN ARKASINDAKİ GÜÇLER ORTAYA ÇIKARILANA KADAR...

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Bu soruşturma aşaması hak ettiği şekilde yürüyene kadar, katiller ve onun arkasındaki güçler ortaya çıkarılana kadar İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu davanın takipçisi olacaktır. Merhum Sinan Ateş’in kıymetli eşiyle görüşme gerçekleştirmişlerdi, bugün de kederli ailesiyle kıymetli annesi, babası, kardeşleriyle bir araya geldi, taziye dileklerini iletti, yanında olacağını ve takipçisi olacağını söyledi” dedi.

Ziyaret sonrası İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni yapıldı. Tören konuşan İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Başdanışmanı Kürşad Zorlu, şunları söyledi:

“CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK ENFLASYON OLAYIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

“Türkiye, hiç olmadığı kadar adalette, hakta, hukukta geriye gitmiş durumda. Bu iktidar, iktidara gelirken yolsuzluk ve yoksulluğu bitirmek adına göreve geldiklerini belirtti. Cumhuriyet tarihinin en yüksek enflasyon olayıyla karşı karşıyayız.

Ülkemizde asgari ücret, ortalama ücrete dönüşmüş durumda. Çalışanların yüzde 50’den fazlası, asgari ücret düzeyinde geçinmeye çalışıyor. Milletimize müjde olarak açıklanan asgari ücret, 3 gün önce açıklanan TÜRK-İŞ’in araştırmasına göre erimiş durumda. Baz etkisi nedeniyle düşmüş gibi görünen enflasyon, durmadı. ‘Dünyada da enflasyon artıyor’ diye bizi kıyaslıyorlar. Dünyada bize enflasyonda en yakın ülke, yüzde 16 enflasyonla karşı karşıyadır. Bugün Cumhurbaşkanlığı makamı, devletimizin çatısı, bizi birleştiren gücü ama partili bir cumhurbaşkanı var. Milletimizin bir kesimi sürekli kazanan hissediyor, diğer taraf kaybeden hissediyor. Bununla da yetinmediler, bu kesimleri birbirine düşman eden bir anlayış...

“KONUNUN ASLA BİR SİYASET MALZEMESİ HALİNE GETİRİLMEMESİ İÇİN BÜYÜK BİR ÖZEN GÖSTERDİK”

Bugün, bizi çok üzen, milletimizin vicdanını derinden yaralayan menfur bir saldırının takipçisi olmak üzere buradaydık. 30 Aralık günü Ankara’nın göbeğinde bir akademisyen, bir genç insan, iki kız çocuk babası bir vatansever haince katledildi. Bu, başlı başına, hukukun da ötesinde, insan vicdanını yaralayan, her bir yurttaşımızın asla kabul etmeyeceği bir netice. Başından bu yana, özellikle Sayın Genel Başkan’ımız, büyük bir hassasiyet göstererek konunun asla bir siyaset malzemesi haline getirilmemesi için büyük bir özen gösterdik. Genel Başkan’ımız günlerce, partimizin kurumsal hesapları dışında kendisi herhangi bir açıklama yapmadı. Çünkü biz, bu ülkenin kardeşliğine, insanlarımızın huzur ve barışına büyük bir önem veren bir partiyiz.

“KATİLLER VE ONUN ARKASINDAKİ GÜÇLER ORTAYA ÇIKARILANA KADAR İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, BU DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAKTIR”

17 gün bekledi Sayın Genel Başkan’ımız, ama adalet penceresi maalesef yeterince açılmadı. Bir karartma olduğu düşüncesiyle Genel Başkan’ımız, grup toplantısında bu konuyu ilk defa dile getirdi ve bir taahhütte bulundu. O günden itibaren, bu soruşturma aşaması hak ettiği şekilde yürüyene kadar, katiller ve onun arkasındaki güçler ortaya çıkarılana kadar İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu davanın takipçisi olacaktır.

Merhum Sinan Ateş’in kıymetli eşiyle görüşme gerçekleştirmişlerdi, bugün de kederli ailesiyle kıymetli annesi, babası, kardeşleriyle bir araya geldi, taziye dileklerini iletti. Kendilerinin yanında olacağını, takipçisi olacağını ortaya koydular.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.