CHP’li Yücel’den ‘fezleke’ çıkışı: Bunlar erken seçim adımları

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bugün ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen toplantıda, Arama Çalıştayı sonrasında ilçe başkanlarına gönderilen 5 madde üzerinde yoğunlaşılırken toplantı sonrasında basın mensuplarına konuşan Başkan Yücel gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. CHP’li vekillerin de aralarında bulunduğu 26 milletvekili hakkında hazırlanan fezlekelerle ilgili konuşan Başkan Yücel, “Bu fezlekelerin hazırlanması da erken seçim adımlarından bir tanesi bence” dedi.

Yerel Politika 12.10.2020, 15:56 12.10.2020, 15:56
CHP’li Yücel’den ‘fezleke’ çıkışı: Bunlar erken seçim adımları

TENZİLE AŞÇI/EGEPOSTASI- CHP İzmir’de hareketlilik devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Arama Çalıştayı’nda gerçekleştirilen büyük örgüt buluşmasından sonra CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, belediye başkanlarıyla bir araya gelmişti. İl ve belediyelerin koordineli çalışması ve çalıştayda belirlenen yol haritası üzerinde fikir alışverişinde bulunulduğu toplantının ardından Başkan Yücel bugün, partinin ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem Arama Çalıştayı’nda alınan kararlar ve bu kararlar doğrultusunda CHP İzmir’in saha çalışmalarına hızlı bir şekilde başlaması oldu. Toplantıda, çalıştay sonrası geçtiğimiz günlerde ilçe başkanlarına gönderilen 5 madde üzerinde yoğunlaşıldı.

 

Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Yücel, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz hafta aralarında CHP İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır ve Atila Sertel’in de bulunduğu 26 vekil hakkında hazırlanan fezlekeler ile ilgili de konuşan Başkan Yücel, fezlekelerin toplumu ayrıştırma çabası olduğunu belirtirken, “Bu fezlekelerin hazırlanması da erken seçim adımlarından bir tanesi bence” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞTAY KONULARI İRDELENDİ

Yapılan toplantının rutin bir toplantı olduğunu belirten Başkan Yücel, “Arama Çalıştayı’mızdan sonra yaptığımız ilk toplantı. İl yönetim kurulu üyelerimiz de katıldı toplantıya. Toplantıda çalıştayda gündeme gelen konuları irdeledik. Önümüzdeki günlerde örgütün çalışmalarını hızlandırmak için birtakım kararlar almıştık. Bunu ilçe başkanlarına deklere etmiştik. Bu konuları biraz daha ayrıntılı görüşüp fikir alışverişinde bulunduk. Bu konular; mahalle sorumlularının üye sayısı olan yerlerde seçimle olacak şekilde belirlenmesi,  seçim taramasının yapılması, bütün ilçelerimizde CHP üyelerine birebir ulaşarak partinin çalışmalarına aktif katılmalarının sağlanması, partiye yeni üyelerin kazandırılması, nitelikli ve genç üye kazandırılması gibi birtakım ana başlıklar altında ilçe başkanlarımızla toplantımızı gerçekleştirdik. Oldukça verimli ve güzel bir toplantı oldu” dedi.

 

“SAYIN DAĞ’IN KONUŞMASINI YADIRGADIM”

Dün AK Parti Karşıyaka İlçe Kongresi’nde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın Kültürpark’ın millet bahçesi olması gerektiği söylemleri hakkında da konuşan Başkan Yücel, “Ülkenin hiçbir sorunu, ekonomik kriz, yoksulluk yokmuş gibi dolar ve Euro alıp başını gitmiyormuş gibi bunun gibi gündemde olmayan konuları ortaya atmak gibi bir alışkanlığı var AKP’li yöneticilerin. Ağızlarını her açtıklarından halkın gündemi, ihtiyacı ve sorunu olmayan konularda birtakım açıklamalar yapıyorlar. Biz istiyoruz ki halkın ihtiyaçları, sorunları ve dertleri neyse buna kafa yorsunlar. Çünkü iktidar olmak böyle bir şey. İktidar demek erk, icraat, yaptırım ve çözüm üretmek demek. Ama yapılan açıklamalara baktığımızda kimi yapay gündem yaratmaya kimi halkın sorunlarını unutturmaya kimi de ülkenin gerçek sorunlarını unutturmaya yönelik birtakım açıklamalar olduğunu görüyoruz. Açıkçası ben Sayın Hamza Dağ’ın bu açıklamasını yadırgadım. Çünkü İzmir Fuarı ve Kültürpark tarihi ve kültürüyle birlikte İzmir’in geçmişiyle özdeşleşmiştir. Yeşil alanıyla, sanat ve tiyatro gibi kültürel etkinlilerle özdeşleşmiş, gerçekten İzmir yaşantısını yansıtan ve İzmirlilerin ihtiyaç duyduğu bir alan. Fuar’ın taşınmasından dolayı Büyükşehir Belediyesi’nin Kültürpark’ı yenileme çalışmaları var. Sayın Aziz Kocaoğlu’nun döneminde başlayan bu çalışmalar İzmirlilerin ihtiyaçlarına, yeşil alanların artırılmasına, her anlamda 7/24 yaşayan bir Kültürpark oluşturulması konusunda çalışmalar var. İzmirlilere buranın millet bahçesi olmasını istiyor musunuz diye sorsanız İzmirliler bunu hakaret olarak algılarlar.

Benzer alanlarda millet bahçesi yapmaya yönelik çalışmalarda yandaş firma ve müteahhitlere ihalelerin verildiği ve yandaşların zenginleştirildiği örnekler var. Ancak İzmirliler buna izin vermez” ifadelerini kullandı.

 

“KENDİ İTTİFAK ORTAKLARININ GEÇMİŞTE TERÖR ÖRGÜTLERİYLE NASIL YOL YÜRÜDÜĞÜNÜ GÖREBİLİRLER”

 

Dün gerçekleştirilen MHP İzmir İl Kongresi’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP mensupları Hatay’da PKK tarafından çıkarılan yangınların ardından PKK’yı kınamamakla eleştirilmişti. Başkan Yücel, eleştirilere, “Bunu söyleyen arkadaşlarımın konuşacak başka bir şeyi olmadığı için abuk sabuk şeyler söylüyorlar. CHP'nin çevreciliğini de milliyetçiliğini de kimse sorgulayamaz. Cumhuriyet Halk Partisi bu devletin, bu Cumhuriyetin kurucu partisidir. Dolayısıyla kasıtlı ve bilinçli olarak bir takım terör örgütleri ile bir araya getirmeye çalışanlar bundan bir şey elde edemezler. Kendi ittifak ortaklarının geçmişte bu terör örgütleriyle nasıl işbirliği yaptığını, nasıl yol yürüdüğünü açıp gazete arşivlerinden görebilirler. Söyledikleri şeyin kıymeti ve değeri yok bizim için” şeklinde yanıt verdi.

 

“İKTİDAR HER TÜRLÜ ÜMKANA RAĞMEN TÜRKİYE’Yİ YÖNETEMİYOR”

Yücel, olası bir erken seçim hakkında ise şunları söyledi; “Bir gerçek var, Türkiye yönetilemiyor. Türkiye her geçen gün daha kötüye gidiyor. İktidar her tülü imkanı ve erki olmasına rağmen Türkiye'yi yönetmiyor. Ancak ülkeyi eken seçime getirme konusunda meclisin bir karar alması gerekiyor. Bu konuda çoğunluk Cumhur ittifakında biz muhalefet partisi olarak erken seçim ya da seçimden hiçbir zaman kaçmayız. Çünkü mevcut düzenin bu ilkeyi iyi bir yere getirmediğini söylüyoruz. Şimdi bir takım hazırlıklar var. Yakın zamanda baro seçimleri engellenmeye çalışılıyor, Anayasa Mahkemesi'nin kapatılması gündeme atılıyor. Pandemi ile mücadele den, fedakarlık yapan doktorlarımız. Tabip Odalarının kapatılması gündeme getiriliyor, yine MHP lideri tarafından. Bunların hepsi aslında ülkeyi erken seçime hazırlamak konusunda atılmış  adımlar. Ekonominin düzelmesi için, dövizin, doların düşmesi için AK Parti'nin bir eylemini ve icraatını görüyor musunu? Görülmüyor… Biz erken seçim için çalışmamızı her an yapıyoruz ve örgütümüzü hazırlıyor. Biz erken seçime her zaman hazırız ve bu konudaki çalışmalarımızı da  hızlandırdı.”

 

“FEZLEKLER ERKEN SEÇİM ADIMLARINDAN BİRİ”

Geçtiğimiz hafta aralarında CHP İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır ve Atila Sertel’in de olduğu birçok milletvekiliyle ilgili fezleke hazırlandığı haberi gündeme oturmuştu. Başkan Yücel, fezlekelerin ülkeyi ayrıştırma çabası olduğunu ifade ederek, “Ben iki vekilimizle de görüştüm ve kendilerini yapılmış bir tebligat yok. Ben bu fezlekelerden bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Bu fezlekelerin hazırlanması da erken seçim adımlarından bir tanesi bence. Ülkeyi ayrıştırmak ve kutuplaştırmanın ardından seçim startı vermek, biz bunu geçmişti daha önce yaşadık. HDP'li belediyeler kayyum atanıyor. Altı sene önce olan KOBENE olaylarından kaynaklı HDP'li isimlere soruşturmalar açılıyor. Bunun yapılma zamanlaması da manidar çünkü bir yerde suç varsa herhalde 6 sene bunun için beklenmezdi. Bu birazda insan aklıyla alay etmek gibi görünüyor. Bazı konularda bekleyip bekletip, zamanı geldiği zaman, koşulları oluştuğu zaman seçim startı vereceklerini düşünüyorum” dedi.

 

“KİMSE KİMSEDEN ŞİKAYET ETMEYECEK”

İlçe başkanları ile gerçekleştirilen toplantıda, mahalle sorunları, örgüt çalışmaları ve üye çalışmalarıyla ilgi detaylı talimat verildiği öğrenildi.

Bazı meclis üyelerinden ilçelere gelen ve yeni yapılan il başkanlığı için il yönetimine verilmesi gereken maddi yardımların ile iletilmesini söylediği belirtildi.

Toplantı başlangıcında konuşma yapan Deniz Yücel’in, “Bu zaten AKP’nin baskın seçim yapma ihtimaline karşı hazırlık amacıyla düzenlenmiş bir toplantı. Burada bireysel konuları konuşmayacağız. Kimse kimseden şikayet etmeyecek. Onları örgütlerden sorumlu il başkan yardımcılarıyla konuşursunuz. Burada genel sorunları ve seçim çalışmalarını konuşacağız” dediği belirtilirken Başkan Yücel’in özellikle örgüt taraması konusu üzerinde durduğu ve her bir üye ile tek tek görüşülmesini ve sonuçların istatistiki olarak raporlandırılmasını istediği öğrenildi.

Yücel’in öbek başkalarının belirlenmesi ve eski sandık görevlilerinin güncellenmesi istediği toplantıda, “Eğer üyemizin olmadığı bir mahallemiz varsa hemen oraya gidilsin. Üyelerin gelmesini beklemeyin siz ayağına gidin” dediği ve gereken yerde kendisinin de yardım edeceğini söylediği belirtildi.

Edinilen bilgilere göre; Başkan Yücel çalışma sonuçlarının raporlarını en geç 5 Kasım’da hazır olmasını istedi. 

Yorumlar (0)
banner92
banner83
26
parçalı az bulutlu
banner84
banner82
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 03:50
Güneş 05:40
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:43
Yatsı 22:25
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30