Dolar 31,0391
%0.17
Euro 33,6226
%-0.05
Altın 2.032,380
%0.76
Bist-100 9,37
%0.29

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Ömer Güney aday adaylık başvurusunu yaptı

Ömer Güney aday adaylık başvurusunu yaptı

CHP Menemen önceki dönem İlçe Başkanı Ömer Güney, Menemen Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptı.Güney açıklamasında, "Biz deriz ki; belediyecilik böyle yapılmaz; yık-yap, sonra yine yık işi değildir. Sat- yap işi değildir…Bizim belediyecilik anlayışımızda; üstelik hiçbir yetkin yokken kentin ve halkın malını sat, harca yoktur; öz kaynaklarını doğru kullanmak vardır. Bizim belediyecilik anlayışımızda; bacasından duman çıkmayan, sofrasında ekmek olmayanlar gün gün artarken, şölenlere yüzlerce trilyon harcamak yoktur" ifadelerine yer verdi.

  • Ege Postası
  • 28.11.2023 - 14:17
  • Güncelleme: 28.11.2023 - 14:47

BERİVAN KAYA/EGEPOSTASI- 31 Mart 2024 yerel seçimlere aylar kala siyasi partilerde aday adaylığı için hareketlilik başladı. Cumhuriyet Halk Partisi, aday adaylık sürecini 21 Kasım günü başlattı. Dün Parti Sözcüsü Deniz Yücel, aday adaylığı sürecinin 5 Aralık'a kadar uzatıldı. 

CHP Menemen önceki dönem İlçe Başkanı Ömer Güney, CHP Menemen aday adaylığı için başvuruda bulundu. Güney'in adaylık açıklaması adeta miting gibi gerçekleşti. Çok sayıda partilinin katılım sağladığı görüldü. 

CAM FANUS HATIRLATMASI 

CHP'li Güney aday adaylığı açıklamasında, "Menemen; belediyecilik ve hizmet noktasında son dönemini kaosla geçirdi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak önemli, kritik krizleri yönetmek durumunda kaldık. Yaklaşık 3 yıl önce de, ilçemizi yönetmek için halkın olurunu almamış, cam bir fanusun içindeki bir kağıt parçasında ismi yazanlar tarafından yönetiliyor. Her şeyden önce hukuksuz, antidemokratik; halkın değil, entrikaların ürünü olan bir süreç yaşadık, yaşıyoruz. Özetle; tarlada izi olmayanların hasatta da söz söylemeyi kendilerine hak gördükleri bir dönemden geçiyoruz" ifadelerine yer verdi. 

"GERÇEK İRADENİN SANDIĞI"

31 Mart seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Güney, "31 Mart 2024’te, yaklaşık 4 ay sonra kurulacak sandık, gerçek iradenin sandığı olacak. Ve ben de, bu sandığın kantarına alnımın  akıyla çıkmak üzere aday adayı olduğumu sizlerle, kamuoyuyla paylaşmak üzere buradayım. Bu süreçte; ilçe başkanlığı yapma onurunu da zorluğunu da yaşadım. Ama ne mutlu ki; Menemen Cumhuriyet Halk Partisi tüm unsurlarıyla köklü, duruşu olan bir örgütlenmeye sahip. Ekibimizle birlikte büyük emek verdik ancak en büyük gücü örgüt üyelerimizden ve hemşerilerimizden alarak 14 Mayıs ve 28 Mayıs sandıklarında önemli bir başarı kaydettik…" diye konuştu. 

"TEK ADAM ANLAYIŞINA MENEMEN'DE DERS"

2023 Genel seçimlerde Menemen'de CHP'nin aldığı oy oranına dikkat çeken Ömer Güney, "Hemşerilerimiz; 11 bin 431 oy farkıyla Millet İttifakı demiştir… CHP demiştir.  39 bin 831 oy farkıyla; tek adam anlayışına dersini vermiş; demokrasi demiştir. Aydınlık yarınlardan yana tercih kullanmıştır. Ne oy pazarlıklarında gidip gelen zarflar ve koliler  ne konserler ve ihtişamlı sahneler işe yaramıştır. Başarının ve hizmetin tek kişinin elinden olamayacağını biliyoruz. Ortak çıkarları ki; bu Menemen’in ve partimizin yükselişidir; gözettiğimi; ekip ruhunu önemsediğimi, ortak akılla iş yaptığımı hepiniz biliyorsunuz" dedi. 

"KAZANANI HALK OLAN BELEDİYE"

Güney açıklamasının devamında, "Bana inanıp güvendiniz; arkamdan geldiniz, omuz verdiniz… Şimdi; bir yolculuğa daha sizinle çıkıyor olmanın, itici gücünüzü sırtımda hissediyor olmanın huzur ve gururunu yaşıyorum. Ve sıra Menemen’de diyorum…İlçemiz için çalışmakta. Menemen’i yeniden sosyal demokrat, halkı belediyecilikte buluşturmakta. Menemen’e Menemenlilerin iradesiyle, rızasıyla hizmet etmekte. Kazananı halk olan bir belediyeyi hayata geçirmekte…" diye konuştu. 

"DAHA ADALETLİSİNİ, DAHA İYİSİNİ..."

Güney, "Hangi etnik kimlikten, siyasetten olursa olsun insanına; dağına, taşına, yoluna, caddesine; her hanesine, her canlısına hakkını teslim eden bir belediyecilik anlayışını yeniden kurmanın zamanı çoktan geldi. İddialı olmak iyidir, bilgiden ve tescilli başarılardan kaynaklıysa daha da anlaşılır.  Elbette bizim de bir iddiamız var… Ama, topu gelsin, ben kazanırım iddiası değil! Daha doğrusunu, adaletlisini, iyisini yaparız iddiası… Bizim; efelendiğimiz kişiler değil, anlayışlardır, haksızlıklardır; hizmetin nasıl ve ne koşulda verildiği ya da verilmediğidir" dedi. 

"ŞÖLENLERE YÜZLERCE TRİLYON HARCAMAK YOK"

Menemen Belediyesi tarafından yapılan şölenlere tepki gösteren CHP'li Ömer Güney, "Biz deriz ki; belediyecilik böyle yapılmaz; yık-yap, sonra yine yık işi değildir. Sat- yap işi değildir…Bizim belediyecilik anlayışımızda; üstelik hiçbir yetkin yokken kentin ve halkın malını sat, harca yoktur; öz kaynaklarını doğru kullanmak vardır. Bizim  belediyecilik anlayışımızda; bacasından duman çıkmayan, sofrasında ekmek  olmayanlar gün gün artarken, şölenlere yüzlerce trilyon harcamak yoktur" ifadelerine yer verdi. 

Güney'in açıklamasının devamı şu şekilde;

"Elbette, her işin yeri ayrıdır… Her hizmet gibi bunlar da Menemenlilerin hakkıdır. Ama 
bunu neyle, nasıl yaptığınız, hakkınızın olup olmadığı ve hizmette öncelik sıralamasını 
tepe taklak getirmemeniz önemlidir. Halkın, ağzına bir parmak bal çalarak kalıcı mutluluk yaratamazsınız. Halkı 3 saatlik gösterilerle eğlendirebilirsiniz ama karnını doyuramazsınız. Menemen’in varını yoğunu satıp bunları yaparsınız; ama gün gelir vebalini ödersiniz... Hesabını verirsiniz…
Oysa marka kent demek; yaşayanlarının, halkın yaşam kalitesini arttırmakla olur. Ulaşımdan konuta; sağlıktan ekonomiye yerelden başlayan kalıcı modeller hayata  geçirmekle olur. Kentin alt yapısıyla sosyal yapıyı birlikte ele alarak olur. 
Marka kent; kirlilikten uzaklıktır. Yerel ekonomik kalkınmadır.  Yerel girişimleri desteklemektir. Diğer şehirler ve uluslararası tanınırlıktır, büyük üniversitelerin varlığıdır. 
Eğitimi ve iş dünyasını birleştirmektir. Özgün değerleri koruyarak güçlendirmektir.
Size kendimi yeniden anlatmak gerekmez diye düşünüyorum…
Burada doğup büyüdüğümü, yaşadığımı çalıştığımı zaten biliyorsunuz…
Harita Mühendisiyim, 45 yaşındayım… üç çocuk babasıyım…
Hayat boyu; ilkerinden  ödün vermeyen; haram ve hak yemeyen bir insan olmaya 
çalıştım… Üretmeden kazanmak; çalışmadan sahip olmak bana fersah fersah uzak…
Doğru ve iyi olanda düşmanımın da olsa emeğine saygı duyarım. Ki, aslında 
düşmanlık ve çatışma dili de benim dilim değildir. Ancak, ortada bunların aksi varsa ilk 
kılıcı kuşanacak olan ve hak arayacak olan da ben olurum. Bu işi layıkıyla yapacağıma da inanıyorum…
Bakınız…
Bugün marka kentler yaratıyoruz diyerek bayrak sallayan AK Parti Belediyeciliğinin 
aslında suni ve rant odaklı işlerle yol aldığını hepimiz görüyoruz. İktidar olmanın 
ihtiras ve gücüyle; hukuku nasıl çiğnediklerini, matematiği nasıl kendi çıkarlarına kullandıklarını, sorumlusu olduğu hizmetleri halka nasıl sadaka gibi sunduklarını 
görüyoruz. 
Geri sayım hızlandı… Bu, muhakkak ki böyle gitmeyecek…
Değişim aslında kolay bir iş değil. Çünkü, yanlışa, alışkanlıklara, kanıksanmış yoksunluklara karşı bir savaşta gerektirir…

Tüm olumsuzlukların yerine olumlu ve verimli bir inşa gerektirir…
İşte bu değişimin öncüsü olalım, örnek işler yapalım istiyorum.
Kubilay’ın memleketi çağı yakalasın, yeni Kubilaylar yetişsin; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden bir nesil yetişsin, herkesin yüzü gülsün istiyorum… Her Menemenli, belediyesinden hesap sorabilsin; karar ve uygulamalarda söz sahibi olsun istiyorum. 
Bu değişim ve gelişimin düğmesine basarak, hayali gerçek kılacak niyet, güç; bilgi ve enerjinin de bende ve ekibimizde olduğunu söylemek istiyorum…
Eğer partimiz de bize bu sorumluluğu verirse; 
Bir hemşeriniz, bir dostunuz…
Bir kardeşiniz ve ağabeyiniz olarak;
Bir Menemenli olarak;
Yine sizlerle birlikte, elimden gelenin fazlasını yapacağıma söz veriyorum…"

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.