Dolar 31,0391
%0.17
Euro 33,6226
%-0.05
Altın 2.032,380
%0.76
Bist-100 9,37
%0.29

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Partili Günaydın'dan CHP'li Demir'e sert tepki: Ağzından zehir kusuyor, dilinden nefret ve öfke döküyor

AK Partili Günaydın'dan CHP'li Demir'e sert tepki: Ağzından zehir kusuyor, dilinden nefret ve öfke döküyor

Önceki dönem AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, önceki gün yaptığı aday adaylığı açıklamasında kendisini hedef alan CHP Torbalı Belediye Başkan aday adayı Övünç Demir'e sert tepki gösterdi. Demir'in illegal yapıların siyasete dizayn vermek için kullandığı metodlardan medet umduğunu belirten Günaydın, "Alçakça kaset komplolarından, haysiyet cellatlığından, illegal yapıların siyasete dizayn vermek için kullandığı metodlardan medet umacak kadar küçülmüş birisini Torbalılı hemşehrilerimizin takdirine bırakıyorum. Bu yapılarla iç içe girmiş birisinin Torbalı'ya verebileceği hiçbir şey yoktur" dedi.

  • Ege Postası
  • 28.11.2023 - 11:26
  • Güncelleme: 28.11.2023 - 11:53

Açıklamasında Övünç Demir'in ismini zikretmeyen, Demir'e Yaşar Demir'in oğlu olarak hitap eden Günaydın, "CHP'li Yaşar Demir'in oğlu Belediye Başkan aday adayı olmuş, ergen psikolojisinden çıkamamış bir birey olarak bazı zırvalarda bulunmuş. Esasen, bu ergen arkadaşı çok ciddiye almaya gerek yok. Biz biliriz ki, zırva tevil götürmez. Armut dibine düşer, bunun babası da böyleydi. Bu zehirli dili ondan almış. 1999 yılında, rahmetli İsmail Uygur'un ilk belediye başkan adaylığında, Yaşar Demir'in yaptığı tahrik edici bir konuşma CHP'nin seçim kaybetmesine neden olmuştu. Aynı yoldan gidiyor. Aday adaylığını açıklıyor, ağzından zehir kusuyor, dilinden nefret ve öfke döküyor. Babasından öyle görmüş, kutuplaştırarak, ayrıştırarak, toplumu gererek bir yerlere varmaya çalışıyor. Torbalı halkı sağduyuludur, nasıl ki geçmişte bunlara prim vermediyse yine vermeyecektir" şeklinde konuştu. 

SİYASET MÜHENDİSLERİNİN KARŞISINDA DİMDİK DURACAĞIM! 

Torbalı'da bir siyaset mühendisliğine kalkışıldığını ifade eden Selman Günaydın, "Siyaset mühendisliği hevesinde koşarak Torbalı siyasetine ipotek koymanın derdinde olanların, kirli ayak oyunlarıyla hemşehrilerimizi aldatmaya çalışanların karşısında olmak benim boynumun borcudur. Babasının aklıyla, babasının parasıyla CHP'yi dizayn ettiği gibi AK Parti'yi de dizayn etmenin peşinde olan bu ergenin ipliğini pazara çıkartmak benim boynumun borcudur. Herkes babasından öğrendiğini yapıyor. Ben esnaf çocuğuyum. Benim babam iyi bir esnaftı. Esnaflıkta iki tavır vardır. Biri iyi esnaf tavrıdır, diğeri ise kötü esnaf tavrıdır. Malum, iyi esnaf tavrı, "herkes nasibini kazanır" tavrıdır. Kötü esnaf tavrı ise "tezgahımın önüne tezgah açma, gebertirim" tavrıdır. İktidar partisinin İlçe Başkanı olarak görev yaptığım süre içerisinde üzülerek gördüm ki, kötü esnaf tavrı ile Torbalı'da siyaseti esir almaya çalışanlar var. Bunların kim olduğunu, kime hizmet ettiğini, başında sonunda kimler olduğunu hemşehrilerimiz çok iyi biliyor" sözlerini sarf etti. 

SİYASİ KOMPLO TEZGAHLADILAR! 

Kendisinin bir sünnet eğlencesine katıldığını ve orada çekilen bir görüntü ile siyasi komplo tezgahlandığını hatırlatan Günaydın, "Çok yalanlar söylendi, akla hayale gelmeyecek senaryolar kuruldu. Bir kere o görüntüler bir arkadaşımızın evladının sünnet düğünü öncesi, onun bir eğlencesiydi, öyle bir ortamda çekilmiş. Benim üzerimde eşofman var. O günü hatırlıyorum, iş çıkışı evimdeydim. Arkadaşlar evimin önüne geldiler, ısrar üzerine aşağıya indim ve oraya gittim. Orası, Torbalı'ya 10 km mesafede, Bayındır'ın Arıkbaşı köyü. Bir arkadaşımızın bahçe evi. Orada öyle bir ortam olduğunu da bilmiyordum. Bir emrivaki ile karşılaştım. Zannediyorum ki, orada 10 dakika ya durmuşumdur ya da durmamışımdır. O sırada o video çekilmiş ve sonrasını hepimiz biliyoruz. Ben bir arkadaşımın sünnet eğlencesine katıldım, karşılaştığım bir emrivakinin neticesinde kurulan komplonun siyaseten bedelini ödedim. Ama bunun üzerinden yaptığın çirkin siyaseti görünce net olarak ifade ediyorum ki, keşke sen de onlar gibi dansöz oynatsaydın da dansöz gibi oynamasaydın. Yazık, insan siyasi hırsları uğruna bu kadar küçülmez, çok yazık" ifadesinde bulundu. 

TORBALI'DA OTURMAYA BİLE TENEZZÜL ETMEYEN BİRİ BU İLÇEYE BELEDİYE BAŞKANI OLAMAZ! 

Demir'in sürekli yalan söylediğini, hem kendi parti örgütünü hem de Torbalılıları kandırdığını öne süren Günaydın, "CHP'li Yaşar Demir'in oğlu yalanı, dolanı çok sever. Güya, hayatını Torbalı Belediye Başkanı olmak için planlamış ve bu hedefi doğrultusunda yıllardır gece gündüz uyumadan çalışmış. Bu planlamayı yaparken, yönetmek istediğin Torbalı'da oturmak aklına gelmedi mi! Torbalı'da ikamet etmiyorsun, çocuğunu bu ilçenin sokaklarında büyütmüyorsun, buranın okullarında okutmuyorsun, Torbalı'yı sadece siyaset üssü olarak görüyorsun. Aramızda çok fark var. Biz bu ilçede doğduk, bu ilçenin sokaklarında büyüdük, tek ikametimiz Torbalı, çocuklarımızı da burada büyütüyoruz. Senin Torbalı'ya sevgin falan yok, sadece hırsların var. Torbalı senin için bir amaç değil, araç. Torbalı'da oturmaya tenezzül etmeyen biri, bu ilçeye belediye başkanı olamaz" dedi. 

TORBALI'NIN EVLADIYIM, KENDİMİ HEMŞEHRİLERİME EMANET EDİYORUM

Torbalı'da yaşayan herkesin her şeyi bildiğini belirten Günaydın, "Torbalı'da kırk kişiyiz, birbirimizi biliriz. Çok sustum, bağrıma taş bastım ama gelinen noktada bazı şeyleri ifade etmek elzem oldu. Asil olanın asaletinden susmasının sırası değil. Bilgisi olanın bu durum karşısında sessiz kalmasının sırası değil. Gücü yetenin gücünü kullanmamasının sırası değil. Ben şahsıma tevdi edilen emanete halel getirmemek için, koltuğumun gitmesi pahasına, makamı terk etmem pahasına bu yapılarla savaştım. Bunların isteklerini yerine getirmedim. Bunun da bedelini ödedim. Mücadeleme kaldığım yerden devam ediyorum. Torbalı'nın evladıyım. Kendimi hemşehrilerimize emanet ediyorum" dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.