Dolar 28,9193
%0.02
Euro 31,2758
%0.45
Altın 1.887,640
%0.2
Bist-100 7,98
%1.58

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Güzelbahçe’ye Berkin Elvan parkı

Güzelbahçe’ye Berkin Elvan parkı

Güzelbahçe Belediyesi’nin Yaka Mahallesi’nde yaptırdığı Berkin Elvan Çocuk Parkı muhteşem bir törenle hizmete girdi. Güzelbahçe'ye Berkin Elvan Parkı açıldı

  • Ege Postası
  • 02.03.2015 - 10:24
İZMİR- Güzelbahçe Kaymakamı Mehmet Ünlü, CHP Parti Meclis Üyesi Elfin Tataroğlu, CHP İl Başkanı Bedri Serter, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, belediye meclis üyeleri, milletvekili aday adayları ve Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm ve Babası Sami Elvan ile kalabalık davetlinin yağmur altında katıldığı törende duygu yüklü anlar yaşandı.

Güzelbahçe Kaymakamı Mehmet Ünlü, “Bir bakış, bir duruş bin söze bedeldir. Berkin bir çocuktu, bizim evladımızdı. Berkin yere düştüğünde ilk sözü anne oldu. Tek dileğimiz anneler ağlamasın.Biz büyüklere düşen görev ölümlerin böyle olmaması içindir. Bu parkın yapılmasına imza atan belediye başkanına, encümen ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. Kaymakam Ünlü’nün bu konuşması törene katılanların büyük alkışını aldı.

CHP İl Başkanı Bedri Serter de yaptığı konuşmada “Berkin Elvan evladımız geride hoş bir seda bıraktı. O hepimizin evladı oldu” dedi.
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, bugüne kadar ilçemizde yaptığımız parklara ünlü Türk büyüklerinin ve şehitlerin yanı sıra Güzelbahçe’de yaşamış, ilçemize hizmet etmiş kişilerin isimlerini verdiklerini hatırlatarak şunları söyledi:

“Yaka Mahallesi’nde oturan vatandaşlarımız, gençlerimiz bu parka Gezi olaylarında hayatını kaybeden 15 yaşındaki çocuğumuz Berkin Elvan’ın adının verilmesini istedi. Biz de belediye meclisi olarak mahalle sakinlerinin bu önerisini uygun bulduk” dedi.

Çocuk oyun grubunun yanı sıra spor aletlerinin de bulunduğu, ayrıca İzmirli heykeltıraş Ata Türk’ün yaptığı küçük bir Berkin Elvan heykelin de yer aldığı parkın açılışı yapıldıktan sonra akşam da Güzelbahçe Belediyesi Kültür Merkezi’nde “Büyüyecek ölü çocuklar” isimli tiyatro gösterisi sunuldu.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU
Senaryosunu Devrim Seyrek’in yazdığı ve Belediye Gençlik Tiyatrosu’nda görevli 23 gencin rol aldığı oyunu aralarında Berkin Elvan’ın annesi ve babası Gülsüm ile Sami Elvan’ın da bulunduğu kalabalık izleyici topluluğu seyretti. Özellikle oyunun son bölümünde izleyenler adeta duygu patlaması yaşadı, başta Elvan ailesi olmak üzere pek çok izleyici gözyaşlarına hakim olamadı. Oyun sona erdikten sonra izleyiciler ve oyuncular tek tek Elvan ailesine başsağlığı diledi.  
  

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.