Dolar 28,8960
%0.08
Euro 31,4606
%-0.1
Altın 1.924,330
%1.84
Bist-100 8,03
%0.98

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Karşıyaka can dostlara sahip çıktı

Karşıyaka can dostlara sahip çıktı

Sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, sahiplendirme faaliyetleriyle de onları sıcak yuvaya kavuşturdu. 2014 yılında 300 kedi ve köpeği sahiplendiren belediye, son iki ayda da 25 can dostu hayvansever ailelere teslim etti.

  • Ege Postası
  • 01.03.2015 - 11:42
Karşıyaka Belediyesi’nin hayvan sahiplendirme çalışmaları, evlerini can dostlara açmak isteyen hayvanseverler için pet shoplara alternatif oldu. Ev ve süs hayvanı satış yerlerine gitmek yerine belediyenin bakımevinde kalan hayvanları tercih eden Karşıyakalılar, geçen yıl toplam 300 kedi ve köpeği sahiplendi. 2015 başından bu yana da 20 köpek ve 5 kedi sıcak yuvaya kavuşturuldu. Can dostlar, sağlık kontrolleri ve aşıları yapıldıktan sonra, hiçbir ücret talep edilmeden yeni ailelerine teslim edildi.

Örnekköy’deki köpek bakımevi ve Taypark’taki hayvan sahiplendirme standı aracılığıyla gerçekleştirilen çalışmalar, kısa süre içinde internette de aktif hale getirilecek. Belediyenin kurumsal web sitesi üzerinden yayınlanan “Sahibimi Arıyorum” sayfası geliştirilerek, sahibini bekleyen can dostlar hakkında detaylı bilgi ve fotoğraflar yayınlanacak, düzenli olarak güncelleme yapılacak. Ayrıca, bu sayfadan Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün günlük etkinliklerine de ulaşılabilecek.
 
HAYVAN DOSTU HİZMETLER
Sahiplendirme faaliyetlerinin yanı sıra sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerine de hız veren Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2014 yılında 3 bini yerinde müdahale olmak üzere toplam 10 bin hayvana poliklinik hizmeti sağladı. 2 bin 500 kedi ve köpek kısırlaştırıldı. İzmir’de bir ilke imza atılarak, ilçenin farklı noktalarına ‘Pugedon’ isimli mama dönüşüm kutuları konuldu. Kedilerin ağır kış şartlarından korunabilmesi amacıyla sokak ve parklara 600 adet strafor kedi evi yerleştirildi. Kente kalıcı kedi evleri kazandırmak için çalışma başlatıldı. İlki Bostanlı Balıkçı Parkı’na kurulan evlerin, bu hafta itibariyle 4 farklı noktaya daha yerleştirileceği belirtildi. 
 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.