Dolar 28,8960
%0.08
Euro 31,4606
%-0.1
Altın 1.924,330
%1.84
Bist-100 8,03
%0.98

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Genç yetenekler umut verdi

Genç yetenekler umut verdi

Konak Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği ‘Ümran Baradan Liselerarası Resim Yarışması’na katılan genç yetenekler eserleriyle göz doldurdu.

  • Ege Postası
  • 01.03.2015 - 11:24
Kültür-sanat faaliyetlerini yaygınlaştırarak daha çok vatandaşa ulaşan Konak Belediyesi'nin bu yıl 5'incisi düzenlediği ‘Ümran Baradan Liselerarası Resim Yarışması’ sonuçlandı. 'İşte benim İzmir'im' temasıyla düzenlenen yarışmaya İzmir'in tüm ilçelerinde eğitim gören lise öğrencilerinden katılım olurken, jüri üyeleri eserler arasından seçim yapmakta zorlandı. 100’ün üzerinde eserin değerlendirildiği yarışmada dereceye girenler ödüllerini 4 Mart Çarşamba günü Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek törenle alacak.
 
BARADAN ANISINA
2011 yılında hayatını kaybeden dünyaca ünlü seramik sanatçısı Ümran Baradan anısına düzenlenen yarışmaya bu yıl İzmir genelindeki liselerden resim sanatına ilgi duyan genç yetenekler katıldı. İzmir Resim Heykel Müzesi Müdürü Faden Suzan Kudsioğlu, Ressam Lale Temelkuran, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Nurullah Aydın, Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Taner Sarıçam ve Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salim Çetin'in yer aldığı jüri, 100'e yakın resim arasından seçim yaparken zorlandı. Her biri hayalindeki veya gördüğü İzmir’i resmeden genç yeteneklerin eserleri göz doldurdu.
 
KATILAN TÜM ESERLER SERGİLENECEK
 Bu yıl 5'incisi düzenlenen yarışmada dereceye giren ve mansiyon ödülüne layık görülen eserler jüri üyelerinin yoğun mesaileri sonucunda belirledi. Devlet Sanatçısı Ümran Baradan’ın anısını yaşatmak, sanat çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla Konak Belediyesi’nce düzenlenen yarışmanın ödül töreni 4 Mart Çarşamba günü yapılacak. Dr. Selahattin Akçiçek Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek ödül töreninde birinci olan eser sahibine ödül olarak 3 tam altın verilecek. İkinciye iki, üçüncüye ise bir tam altın ödülün verileceği törende üç genç ressam da mansiyon ödülü olarak birer çeyrek altın alacak. Saat 13.00'te başlayacak ödül töreninin ardından kültür merkezinin fuayesinde yarışmaya katılan tüm eserlerin yer aldığı sergisi ziyarete açılacak.
 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.