Dolar 33,0946
%0.21
Euro 36,2154
%0.46
Altın 2.627,000
%0.2
Bist-100 11.067,00
%-0.65

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Eyyüp Kadir İnan o ili açıkladı!

Eyyüp Kadir İnan o ili açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen “Gençlerle Buluşma” programında Cumhuriyetin yüzüncü yılını kutlarken 100.000 bin gençle buluşarak yüzyılın buluşmasını gerçekleştirileceğini duyurmuştu. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan da Kızılcahamam’da düzenlenen AK Gençlik Kampında bu buluşmanın Eskişehir’de olacağını duyurdu.

  • Ege Postası
  • 17.09.2023 - 09:18
  • Güncelleme: 17.09.2023 - 23:41

Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde misafir eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, istikbalin teminatı gençlerle bir araya gelmeye devam edeceklerini belirterek “Şayet gençlerin, bilhassa da ilk defa oy kullanan milyonlarca evladımızın teveccühü olmasaydı, Cumhur İttifakı ve şahsımız olarak mayıs seçimlerinde o muhteşem zaferi kazanabilir miydik? Demek ki gençlerimizin çoğunluğunun kararı belli" görüşünü paylaştı.

Gençlerin bu muhabbetini karşılıksız bırakmadıklarına, bunun en somut ifadesinin de Meclis'teki 30 yaş altı beş milletvekilinden dördünün AK Parti sıralarında oturması olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, böylece gençleri, siyasetin "nesnesi değil öznesi yapma" sözünü yerine getirdiklerini söyledi.

AK Partili İnan, organizasyonun gerçekleşeceği ili Kızılcahamam’da teşkilatlara duyurdu

81 İl 922 İlçe Başkanının katılımıyla 14 Eylül’de başlayan 17 Eylül’e kadar devam edecek olan AK Gençlik Kampında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber gerçekleşecek büyük buluşmanın Eskişehir’de olacağını il ve ilçe teşkilatlarına bildirdi. İnan, Türkiye Yüzyılı, Yüzyılın Gençliği diyerek Eskişehir’de Buluşuyoruz dedi.

Bu tarihi buluşmanın coşku dolu ve büyük kıvançla gerçekleşeceğini söyleyen İnan “Cumhuriyet ve eser siyaseti bir araya geldiği zaman Türkiye’de nelerin değişebileceğini son 20 yılda hep beraber gördük. Gençler olarak cumhuriyete çok şey borçluyuz. Anayasamızın 1. Maddesinde vurgulanan “Cumhuriyet” milletimizin çok büyük fedakarlıklarla zafer elde ettiği Kurtuluş Savaşından sonra kurulmuştur. Milli Mücadelenin maksadı kayıtsız şartsız ulusal egemenliktir. Bugün 2023 seçimlerinden yeni çıkmış Türkiye millet egemenliği konusunda ve tam bağımsızlık yolunda büyük adımlar kaydetmiştir.” dedi.

 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.