Dolar 32,8396
%-0.03
Euro 35,6415
%-0.12
Altın 2.544,840
%-0.01
Bist-100 11.090,00
%-0.74

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP İzmir İl Kongresi'nde Özgür Özel'den net mesajlar; Gençlere uyarı!

CHP İzmir İl Kongresi'nde Özgür Özel'den net mesajlar; Gençlere uyarı!

Dün Genel Başkanlık için adaylığını açıklayan TBMM CHP Grup Başkanı Özgür Özel konuşma yapmak için sahneye çıktı. Özel’in konuşması esansında sıkça atılan ‘Gençlerin umudu Kılıçdaroğlu’ sloganına Özel tepki gösterdi. Özel, “Gençler kim dediyse size bunu, yapmayın. Benim konuşmamı bölmeyin. CHP’ye yakışmaz. Beni Süleyman Soylu susturamadı. Bu da susturamaz” dedi.

  • Ege Postası
  • 16.09.2023 - 13:18
  • Güncelleme: 17.09.2023 - 07:17

BERİVAN KAYA/EGEPOSTASI- CHP 38.Olağan İzmir İl Kongresi gerçekleşiyor. 617 delege İl Başkanını, yönetim kurulunu ve kurultay delegelerini seçmek için sandık başına gidiyor. 
Kongre öncesi seçim ‘çarşaf liste mi, yoksa blok liste mi olmalı’ tartışması sürüyor. Kongrede seçimin çarşaf liste mi yoksa blok liste mi yapılmasına nihai kararı delegasyon verecek.
Kongreye, Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre’nin divan başkanı seçilmesi için verilen önerge delegasyon tarafından kabul edildi. 

“KAPIDA NE ÖZEL YAZAR NE KILIÇDAROĞLU”

Genel Başkanlık için dün adaylığını açıklayan Özgür Özel, “İzmir’e merhaba, 10 yaşında kısa pantolonlarla geldiğim, 17 yaşında bıyıkları terleyerek okulumdan ayrıldığım. Üniversite hayatımı geçirdiği, hayat arkadaşımla tanıştığım, yediğimiz yatılı okuldaki devlet ekmeğinin hakkını ödemek için vatani görevimi yapmak için yine güzel İzmir’le buluştum. Kuruluşun ve kurtuluşun kenti, İlk kurşunu atan Hasan Tahsin’in kenti İzmir merhaba. Hepinizi baba evinde oturan güzel insanları ziyarete gelmiş bir kardeşiniz olarak selamlıyorum. Büyür kimi ayrılır, kimi ırakta kimi yakında oturur. Ama herkes bilir ki başın sıkışırsa, bir gün zor düşersen baba evinde çorba kaynar baca tüter. Baba evinin bir kapısı vardır. O kapıda ne Özgür Özel yazar ne Kemal Kılıçdaroğlu yazar. Bu evin tapusunda tek isim yazar o da gazi Mustafa  Kemal Atatürk’tür” ifadelerine yer verdi. 

“CHP’Yİ YENİDEN UMUT YAPMAK İSTİYORUM”

Özel açıklamasının devamında, “Ben baba evinden bir adım attım. Hayata adım attığım İzmir’e de ertesi günü geldim ve il kongremize katılıyorum. Buradan sonra Konya’da Diyarbakır’da, Trabzon’da olacağım. Bu sürecin sonunda partimiz daha iyi olsun diye, Cumhuriyetin ikinci yüz yılına büyük bir moral bozukluğuyla başlamamak için, buna izin vermemek için partiyi yeniden ayağa kaldırmak için, gençleriyle, kadınlarıyla, örgütüyle birlikte CHP’yi yeniden umut yapmak. Mücadeleyi ayağa kaldırmak için baba evinden helallik almaya geldim. Şüphesiz, milli mücadelenin ilk kurşunun atıldığı ardından son askeri denize dökerek Türkiye cumhuriyetinin kurtuluşunun tescillendiği bu güzel şehir 14-28 Mayıs seçimlerinden sonra en büyük hayal kırklığını yaşayan şehirlerden bir tanesi. Biz bu büyük üzüntünün seçmeni ne duruma getirdiği gördük. Sizler Karabağların Kavacık köyünde üzüm hasadı yapan Memduh abiyi, Bergama’nın Kozak yaylasındaki dağ köylüsünün, Kemalpaşanın fabrikalarında alın teri döken işçi kardeşlerimizi hepiniz görüyorsunuz. Üzülerek söylemek isterim ki, büyük bir duygusal boşluk, büyük bir umutsuzluk var. Eğer biz cumhuriyeti kuran, Türkiye’nin en köklü partisini kuran günü gelince çok partili demokratik sisteme gözünü kırpmadan geçen, bu ülkeye demokrasiyi getiren parti olarak biz seçmenin sandığa küsmesine seyirci kalırsak büyük tehlikeyle karşı karşıya kalırız demektir.” İfadelerini kulandı.  

“KOLTUK KORUMAYA ÇALIŞANLAR”

Özel açıklamasının devamında, “Önümüzde bir tercih, bir karar var. Ya hep birlikte sanki hiçbir şey olmamış gibi davranıp, önümüzde büyük bir tehlike yokmuş gibi davranıp, örgüt içi mücadelemizde koltuk korumaya çalışacağız ya da hep beraber özeleştiri yapıp seçmeni anlayarak gerekli değişimi sağlayacağız.  Bu sadece tüzüğü biraz daha demokratik hale getirerek olmayacak. Tepeden tırnağa bir değişim de Türkiye’ye yeniden umut olmak zorundayız. Sizi umuda yolculuğa davet ediyorum. Sizi cumhuriyetin yüzüncü yılındaki büyük hayal kırıklığından çıkmaya, sizi hep birlikte omuz omuza kol kola CHP’yi yeniden ayağa kaldırmaya sizi cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya, sahadan gelen danışmanların lüzumsuz akıllarıyla değil kırmızı çizgimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkesine davet ediyorum” dedi. 

“İZMİR SANCAK GEMİSİ”

İzmir’in CHP’nin kalesi olduğuna dikkat çeken Özgür Özel, “Bu çağrı sadece CHP’nin delegelerine değil, bu çağrı cumhuriyet ateşinin yakıldığı İzmir’den tüm Türkiye’ye, bu çağrı inde cumhuriyet sevgisi olan herkese, bu çağrı Türkiye’nin ikinci yüzyılına umut olsun diye emekçinin alın teri karşılık bulsun diye. Herkes kardeşçe yaşasın diye. Bu çağrı bizim. Bugün burada yapılacak seçimin sonucunda kim seçilirse seçilsin, CHP’liler kucaklaşmaya kenetlenmeye ve bundan sonra CHP’nin kalesinde amiral gemisinde bir büyük mücadeleye davet ediyorum. Savaşlarda mevziler kaybedilir ama savaşlarda sancak gemisi kaybedilmez, İzmir CHP’nin sancak gemisidir. İzmir’i sancağı savunur gibi savunacağız. Bundan sonraki süreçte İzmir’in iradesini kucaklayarak bu salondan çıkacak başkanın önderliğinde sizleri hep birlikte önümüzdeki kurultayı gerçekleştireceğiz” dedi. 

GENÇLERE UYARI: KİM SİZE BUNU YAPTIRIYORSA, YAPMAYIN

Öte yandan Özel’in konuşması sırasında, ‘Gençlerin umudu Kılıçdaroğlu’ siye slogan atan gençlere seslenen Özel, “Gençler kim dediyse size bunu, yapmayın. Benim konuşmamı bölmeyin. CHP’ye yakışmaz. Beni Süleyman Soylu susturamadı. Bu da susturamaz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.