Dolar 32,5074
%0.02
Euro 34,6113
%-0.23
Altın 2.435,880
%-2.55
Bist-100 9.645,00
%-0.5

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP İzmir’den yardım ulaştırmak isteyen İzmirlilere çağrı

CHP İzmir’den yardım ulaştırmak isteyen İzmirlilere çağrı

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde yıkıma ve can kaybına yol açan depremlerin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla başlatılan yardım kampanyasına destek vermek ve İzmirli vatandaşların yardımlarının, yardım toplama merkezlerine ulaştırılmasını sağlamak için CHP İzmir il başkanlığı İzmir’in 30 ilçesinde de koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

  • Ege Postası
  • 07.02.2023 - 15:10
  • Güncelleme: 07.02.2023 - 15:14

Depremin hemen ardından il başkanlığı bünyesinde oluşturulan koordinasyon masasının, tüm İzmir’de vatandaşların yardımlarının yardım toplanma merkezlerine ulaşması için başlattığı organizasyon kapsamında, İzmir’den deprem bölgesine gönderilmek istenen tüm yardımları vatandaşların CHP ilçe başkanlıklarına ulaştırabilecekleri duyuruldu.

İki gündür ilçe başkanlıklarına getirilen gıda, giysi, soba, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımların, yerel yönetimlerle koordineli bir şekilde İzmir büyükşehir belediyesinin oluşturduğu yardım toplanma merkezlerine ulaştırıldığı belirtildi.

İZMİR’İN SON KOLİSİ BÖLGEYE ULAŞINCAYA KADAR TEYAKKUZDAYIZ

Konuya ilişkin açıklama yapan, CHP İzmir il başkan yardımcısı ve basın sözcüsü Ahmet Kılıç, böylesine büyük bir felaketin yaralarının ancak dayanışmayla aşılabileceğini ifade ederek “Tıpkı İzmir’deki tüm Oda, STK ve siyasi partilerin olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi İzmir il başkanlığı olarak teyakkuz halindeyiz. Deprem sabahından itibaren 30 ilçemiz ve depremi yaşayan illerimizdeki il başkanlıklarımız ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. İlk etapta Kızılay’ın başlattığı kan kampanyasına üyelerimizin katılımını sağladık ve vatandaşlarımıza da çağrı yaptık. Deprem bölgesindeki ihtiyaç malzemeleri listesini duyurduk ve bu malzemelerin temini için çalışmalara başladık. İzmir büyükşehir belediyemizin olağanüstü bir hızla oluşturduğu yardım organizasyonu ağına entegre olduk. Amaç İzmirlinin yardımlarının ihtiyaç bölgesine hızla ulaştırılmasıdır. Hem yardımların yapılması hem toplanması hem yardım kolilerin paketlenmesi ve hazırlanması hem de aktarma merkezlerine ulaştırılması esnasında il başkanımız, il başkan yardımcılarımız, ilçe başkanlarımız, gençlik ve kadın kollarımız, üyelerimiz ve gönüllülerimiz ile birlikte her aşamada ve ihtiyaç duyulan her alanda çalışıyoruz.  Bir kez daha çağrı yapıyoruz ki, deprem bölgesine yardımlarını iletmek isteyen tüm vatandaşlarımız CHP ilçe başkanlıklarımızla iletişime geçebilir. Biz de vatandaşlarımızdan gelecek son yardımı ulaştırıncaya kadar, büyükşehir belediyemiz öncülüğünde yapılan organizasyona destek vermeye, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.  

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.