Dolar 32,2092
%0.02
Euro 35,0495
%0.12
Altın 2.528,330
%1.11
Bist-100 10.639,00
%-0.04

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP'li Sertel afet bölgesinde

CHP'li Sertel afet bölgesinde

Kahramanmaraş depreminin ardından Göksun ilçesine giden CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ve CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, vatandaşların zor durumda olduğunu ve yardımların geciktiğini belirtti. Atila Sertel, ikinci büyük depremde yıkılmış bir binanın önünde yaptığı açıklamada, '' Şu anda içeride ne yazık ki 5 kişinin öldüğü söyleniyor. Bu enkaz şu ana kadar kaldırılmamış durumda'' dedi.

  • Ege Postası
  • 07.02.2023 - 13:47
  • Güncelleme: 07.02.2023 - 13:47

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine giden CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ve CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, ateş yakarak sokakta ısınmaya çalışan vatandaşları ziyaret etti.

"İLK DEPREMDEN KAÇAN VATANDAŞLAR İKİNCİ DEPREME BU BİNADA YAKALANMIŞ"

Atila Sertel, ikinci büyük depremde yıkılmış bir binanın önünde şu açıklamalarda bulundu:

"Arkamızda gördüğünüz bina 4 katlı 6 daireli bir yer. Burada gece olan ilk depremde herhangi bir çökme olmamış o nedenle Kahramanmaraş'tan gelen misafirler ve aileler burada sığınmışlar. Öğlen saatlerinde meydana gelen depremde bir çökme olmuş. Şu anda içeride ne yazık ki 5 kişinin öldüğü söyleniyor. Bu enkaz şu ana kadar kaldırılmamış durumda. Göksun yine de diğer ilçelere göre daha az hasarla atlatmış. "

"İNSANLAR ÇOK ZOR DURUMDA, YARDIMLAR AĞIR GELİYOR"

Okan Gaytancıoğlu ise, "Çok katlı binalarda özellikle çatlaklar gördük. İnsanlar arabalarda, minibüslerde, kamyonlarda kalıyorlar. Özellikle çocukları gördük oralarda kalıyorlar. Isınmaya çalışıyorlar, ateş yakıyorlar. Bu binadan sağ çıkanlar da olmuş. Kahramanmaraş'ta depremden buraya gelmişler fakat burada yakalanmışlar. Talihsizlik... Yani insanlar çok zor durumda, yardımlar çok ağır geliyor" dedi.

Açıklamaların ardından Atila Sertel ve Okan Gaytancıoğlu, ateş yakarak sokakta ısınmaya çalışan vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşlar, yiyecek yardımı yapılmadığını belirttiler. Bir vatandaş, "Bize en geç sabah yemek gelecek denildi ama hala hiçbir şey gelmedi" dedi. Bir başka vatandaş ise, "Cenazemiz var öyle bekliyor, bir şey de yapamıyoruz" diye konuştu. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.