Dolar 33,0974
%0.1
Euro 36,2752
%0.21
Altın 2.632,500
%0.7
Bist-100 11.245,00
%0.99

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bornova'da yeni sinemacılara tam destek

Bornova'da yeni sinemacılara tam destek

İzmirli sinema tutkunlarına proje yapım ve eğitim desteği veren Bornova Belediyesi Film Ofisi, ‘Kısa Film Yapım Destek Programı’ kapsamında 2022 yılında da ekipman ve proje danışmanlığı desteğini sürdürdü. Program kapsamında belirlenen 8 filmin çekimleri yapıldı.

  • Ege Postası
  • 19.08.2022 - 10:09

BBFO ile sinemaya yeni isimler kazandırdıklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bornova Belediye olarak sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız. Düzenlediğimiz kurslardan yetişen yeni sinemacıların başarılıları bizi mutlu ediyor. Daha önceki yıllarda yapım desteği verdiğimiz filmlerden ‘CESS’ ve ‘Dönüş’ belgeseli dijital platformlarda da yayınlandı. Verdiğimiz destekler bu yıl da sürecek” dedi. 

Geleceğin sinemacılarını yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren ve sinema sektörüne pek çok isim kazandıran Bornova Belediyesi Film Ofisi (BBFO), yeni sinemacılara kısa film yapım desteği veriyor. Program kapsamında filmlerini hayata geçirmek isteyen yönetmen ve yapımcılar çekimlerini İzmir’de gerçekleştirecekleri kısa film projeleri ile başvuruda bulunuyor. İçlerinden seçilen projelere ücretsiz olarak ekipman sağlanırken, BBFO’nun uzman kadrosuyla proje danışmanlığı desteği de veriliyor. 


 
2022 yılında 8 yeni film
 
2022 yılında “BBFO Kısa Film Yapım Desteği” programından Ayşenur Karasu’nun ‘Anılar Çadırı’,  Berkant Bilgi’nin ‘Kuşbakışı Etkisi’, Burak Budak’ın ‘Seyirci’, Ebru Ülengin’in ‘Sadece Bir Anlık’, Enes Erkut’un ‘Yabancı’, Evrim İnci’in ‘Duvar’, Mert Yaran’ın ‘Anket’ ve Umut Şen’in ‘Kaldırım Taşları’ adlı projeleri destek aldı. Belgesel, kurmaca ve animasyon olarak farklı türlerde hayata geçirilen 8 filmden 6’sının çekimleri tamamlanarak Post-Prodüksiyon aşamasına geldi. 

Genç sinemacıları yetişiyor

2012 yılından beri Bornova Belediyesi bünyesinde kısa film desteğini sürdüren BBFO, verdiği teorik ve pratik eğitimlerle, katılımcıların kendi projelerini hayata geçirerek izleyici buluşmalarını sağlıyor. Sektörden ağırladığı konuklarla görüntü, ses, kurgu gibi konularda atölye çalışmaları ve film çözümleme etkinlikleri düzenliyor. Aynı zamanda film alanında eğitim, etkinlik, gösterim ve söyleşiler gerçekleştiriyor. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.