Dolar 33,0951
%0.21
Euro 36,2494
%0.55
Altın 2.632,340
%0.4
Bist-100 11.081,00
%-0.52

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Başkan Eriş muhtarları uyardı: Kent şantiyeye dönüşecek

Başkan Eriş muhtarları uyardı: Kent şantiyeye dönüşecek

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, ilçe merkezinde GDZ Elektrik tarafından altyapı yatırım çalışması yapılacak 11 mahallenin muhtarıyla bir araya geldi. Kentin adeta yeniden bir şantiyeye dönüşeceğini belirten Eriş, GDZ Elektrik’in çalışmalar sonrası kabul işlemlerini tamamlamasının ardından çukurların Ödemiş Belediyesi tarafından kapatılacağını, vatandaşların en az şekilde sıkıntı yaşaması için var güçleriyle çalışıp çözümler geliştirdiklerini söyledi.

  • Ege Postası
  • 18.08.2022 - 19:23

Bir süredir farklı kurumların elektrik, telekomünikasyon, doğalgaz, su ve kanalizasyon altyapı çalışmalarının devam ettiği Ödemiş’te Ödemiş Belediyesi, kazı çalışmalarından doğabilecek sıkıntıları en aza indirmek için çalışıyor. Bir yandan altyapı çalışmaları tamamlanmış bölgelerde yıpranan yolların bakım ve yenileme çalışmalarını İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sürdüren Ödemiş Belediyesi, kalıcı çözümler için planlama yapıyor.

Elektrik dağıtımından sorumlu olan GDZ Elektrik’in ilçe merkezinde yapacağı altyapı yatırım çalışmaları öncesi Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, cadde ve sokaklarında kazı çalışması yapılacak 11 merkez mahalle muhtarıyla bir araya geldi.

Akıncılar, Anafartalar, Atatürk, Bengisu, Cumhuriyet, Emmioğlu, Hürriyet, İnönü, Süleyman Demirel, Umurbey ve Zafer mahallelerinde elektrik altyapı çalışmaları yapılacağını açıklayan Başkan Eriş, çalışmaların Eylül ayının ilk haftasında Süleyman Demirel Mahallesi’nden başlamasının planlandığını belirtti.

Eriş, “İlçemizde elektrik altyapısının güçlendirilmesi için geçen yıldan beri, kabloları yenileme, trafoların bakımı gibi çalışmalar yapılıyor. Şimdi de havai hat olarak adlandırdığımız kabloların yer altına alınması söz konusu. Ama bu çalışmalarla birlikte yine sokak ve caddelerde kazılar olacak. Elbette çukurlar oluşacak, toz problemi olacak. Biz bu sıkıntılar en aza insin diye çalışıyoruz. Bu noktada önce muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızı bilgilendirmekle başladık. Yazın kurak dönemlerinde yeraltı sularını da düşünerek fazlaca bir sulama yapamıyoruz. Ama mümkün olduğunca toza karşı sulama çalışmalarımız olacaktır.

Yapılan altyapı yatırımları iyi mi, evet çok iyi. Geçtiğimiz kış Isparta 15 gün elektriksiz kaldı. Hastasını, yaşlısını, diyalize bağlanmak durumunda olan hastasını, kalp hastasını düşünelim. Elektrik yoksa hayat duruyor. Böyle durumların ilçemizde yaşanmaması adına yapılan yatırımlar hepimiz için iyi. Daha dirençli bir kent oluşurken de elbette sıkıntılar oluyor” dedi.

KAZILAN ÇUKURLARI ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KAPATACAK

Elektrik altyapı çalışmalarının tamamlanması sonrası GDZ Elektrik’in iş kabulünü yapmasının ardından çukurların kapatılması işleminin Ödemiş Belediyesi tarafından yapılacağını vurgulayan Eriş, “Daha önce yüklenici firmalar aracılığıyla çukurların kapatılması işlemleri yapılıyordu. Son zamanlardaki maliyet artışları da bu konuda sıkıntılara ve gecikmelere yol açtı. Tabi bu sorunlar günlük hayata da yansıyor. Şimdi toz sorunu yaşayacağız, kışın da çamur. Tüm bu sıkıntıları en aza indirmek adına çalışmaları tamamlanan, GDZ Elektrik’in kabul işlemini yaptığı yollardaki çukurları yapacağımız protokolle Belediye olarak biz kapatacağız. GDZ Elektrik ile koordinasyon içerisindeyiz. Bu anlamda da çalışmaların daha hızlı ve derli toplu ilerlemesi için ekiplerimizle planlamamızı yapacağız. Gelecekte rahatlığını yaşayacağımız altyapı yatırımlarının yakından takipçisiyiz. Makinelerle kazılan yolları ellerimizle onarmaya devam ediyoruz” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.