Dolar 32,8243
%0.01
Euro 35,1687
%0.08
Altın 2.452,650
%0.08
Bist-100 10.771,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Başkan Tugay işçileri makamında ağırladı: Beraber atlatacağız

Başkan Tugay işçileri makamında ağırladı: Beraber atlatacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, İZDOĞA ve İZENERJİ işçileriyle görüştü. Görüşmenin olumlu geçtiği öğrenilirken Tugay'ın işçilerden 2 ay zaman istediği öğrenildi. Tugay görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "Hepsi çok temiz, düzgün insanlar hepsini seviyoruz. Bu günleri beraber atlatacağız. " dedi.

  • Ege Postası
  • 10.06.2024 - 17:29
  • Güncelleme: 10.06.2024 - 17:47

BERİVAN KAYA/EGEPOSTASI- Yerel seçimlerin ardından önceki dönem Belediye Başkanı Tunç Soyer'in seçimlere sayılı günler kala işe aldığı işçileri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Cemil Tugay 'personel fazlalığı' gerekçesiyle işten çıkarmıştı. 

ÖZEL EL ATMIŞTI! 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İzmir programı kapsamında Cemil Tugay ile yapacağı görüşme sırasında işçilerle de görüşerek duruma el att. Toplantıda konunun yeniden ele alınması için pazartesi günü toplantı yapılmasına karar verilmişti. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZDOĞA ve İZENERJİ işçileri bugün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ile görüştü. Görüşmenin olmlu geçtiği öğrenilirken Tugay'ın 2 aylık bir süre istediği aktarıldı. 

"BERABER ATLATACAĞIZ"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, işçilerle yaptığı görüşme sonrasında, "Ben arkadaşlarımla güzel bir görüşme gerçekleştirdim. Onlar kendilerini ifade ettiler. ben de kendimi anlattım. Bazı ara çözümler üretebileceğimizi ve biraz zaman geçtikten sonra onların tekrar değerlendirileceğini söyledim. Kendi aralarında bir daha görüşecekler. Bayramdan önce bir daha görüşeceğiz, bu şekilde sözleştik. Yaşadığımız durumu hep beraber değiştirmeye çalışıyoruz. Belediyenin de daha iyi durumda olması lazım. Arkadaşlarımızın da anlayışını bekliyoruz ve bazı şeyleri yeniden değerlendirmelerine ihtiyaç var. Hepsi çok temiz, düzgün insanlar hepsini seviyoruz. Bu günleri beraber atalcağız. " dedi. 

2 AY ZAMAN İSTEDİ 

Görüşmenin olumlu geçtiğini aktaran işçi temsilcileri ise, bir sonuç çıkmadığını belirtti. Tugay'ın 2 aylık bir zaman istediğini dile getiren temsilciler, "2 ayın sonucunda belli olacakmış. İlaçlama personeline ihtiyacı olacakmış. Çok da umutlu değiliz" dedi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.