Dolar 32,8043
%-0.05
Euro 35,1218
%-0.06
Altın 2.452,870
%0.09
Bist-100 10.771,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Önal'ın 'toprak' istediği iddialarına Eşki'den yanıt: Basın tarafından çarpıtıldı

Önal'ın 'toprak' istediği iddialarına Eşki'den yanıt: Basın tarafından çarpıtıldı

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ın toprak istediği iddialarına yanıt verdi. İddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Eşki, "İrfan Önal sadece Bayraklı haritası çıkartılırken düzgün bir harita çıkartılmadığını söyledi. Ben de katılıyorum çok düzgün bir harita değil. Tamamen oy hesaplarına göre yapılmış bir haritaydı. Bunu eleştirmek toprak istemek değil" dedi.

  • Ege Postası
  • 10.06.2024 - 09:00
  • Güncelleme: 10.06.2024 - 09:47

BERİVAN KAYAEGEPOSTASI-  Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Onal'ın Karşıyaka, Bornova ve Konak'tan yeşil alan yokluğu nedeniyle toprak istediği söylemlerinin çarptırıldığını belirtti. Öte yandan Bayraklı ve Bornova'nın ortak işler yapacağını vurgulayan Eşki, asfalt sorununa ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

HOMEROS FESTİVALİ İÇİN ORTAKLIK 

Bayraklı ve Bornova'nın birlikte çalışacağını aktaran Eşki, "Homeros festivalini birlikte yapacağız. Onunla ilgili bir komisyon kuracağız. Bayraklı'da bir çok şeyi ortak yapacağız. Bu hafta içerisinde gün belirleniyor. Ortak bir temizlik harekatı başlatacağız. Kazım Dirik, Ergene, Manavkuyu, Mansuroğlu, Osmangazi ve Adalet mahallelerinin tamamını ortak ekiplerle yıkacağız ve temizleyeceğiz" diye konuştu.

TOPRAK İSTEDİĞİ İDDİALARI ÇARPITMA

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ın Toprak istediği açıklamalarının çarpıtıldığını dile getiren Eşki, "Toprak istemedi. O yerel basının çarpıtması. İrfan Önal sadece Bayraklı haritası çıkartılırken düzgün bir harita çıkartılmadığını söyledi. Ben de katılıyorum çok düzgün bir harita değil. Tamamen oy hesaplarına göre yapılmış bir haritaydı. Bunu eleştirmek toprak istemek değil. Bayraklı'nın bir rezerv alanı yok. Dönüşüme çok ihtiyacı var. O dönüşümün gerceklestirebilmesi için rezerv alanına ihtiyaç olduğu gerçeği ortada duruyor" dedi. 

ASFALT ŞANTİYESİ DEGİL PLENTİ!

Bornova'nın asfalt sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, " Bornova'nın tamamında asfalt ile ilgili sorun var. Biz hepsini tespit ettik ve bir planlama yaptık. Yaptığımız planlamadan bir ya da iki hafta içerisinde gerekli alımları yapacağız ve harekete geçeceğiz. Asfalt şantiyesi denilen şey aslında asfalt plenti. Tek başına bir şeye yaramıyor. Asfalt sermek için bir sürü makinaya ve araca ihtiyacımız var.  Biz önce eksiklerimizi tespit ettik. İstediğimiz hıza gelmesi için satın almamız gereken araçları önümüzdeki hafta alacağız. Bizim bir tane asfalt serim makinası dediğimiz finişerimiz var.  Bir tane de dar sokaklar için küçük finişer alacağız. Bunu aldıktan sonra hem büyük caddelere hem de küçük sokaklara asfalt serimi yapabileceğiz. Bunun yanına 2 tane de asfalt robotu alacağız. Asfalt robotlar da yama yapmak üzerine kullanılacak. Bunların yanı sıra eksik gördüğünüz noktalarda asfalt serim ihalesine girip Bornova'yı bu yaz ihtiyaç duyulanın yüzde 70'i oranında asfaltlamasını yapacağız ve vatandaşın istediği hizmeti sunacağız.  Yapmış olmak için yapmıyoruz. Bazı noktalarda TEDAŞ'ın, GEDİZ'in İzmir Gaz'ın, İZSU'nun kazıları olacak. Bunların planlamalarını yapıyoruz. Bizi etkileyen  başka durumlar oluyor. Bazen teknik arızalar oluyor ama biz yağmur mevsimi gelmeden Eylül sonuna kadar vatandaşa asfalt konusunda, " oh be" dedirtecek seviyeye getireceğiz" ifadelerine yer verdi. 

KONFOR ALANI DEĞİŞİKLİĞİ BENİ RAHATSIZ ETMİYOR 

Enerjisini gençliğinden aldığını vurgulayan Ömer Eşki, "Ben her gün 4.30'da evden çıkmış oluyorum. Eğer akşam saat 23.00 civarında eve giriyorsam erken girmiş oluyorum. Genelde 24.00'dan sonra giriyorum. Şu ana kadar bayılmadım. Benim dışındaki arkadaşlar baya yoruldu ama sonuçta bunun için aday olduk. Buraya takip olduk. Gece gündüz çalışacağız dedik. Bu anlamda da elimizden ne geliyorsa yapacağız. Aday olmamızın etkenlerinden bir tanesi gençlikti. Gençliğin de temel kavramlarından bir tanesi enerjidir. Bilimsel olarak yaşlılığın tanımı konfor alanını değiştirmek istemeyen kişidir. Ben o anlamda kendimi çok genç hissediyordum. Konfor alanı değişikliği beni rahatsız etmiyor" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.