Dolar 32,9935
%-0.26
Euro 35,9566
%-0.56
Altın 2.546,710
%-2.09
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Partili Hamza Dağ'dan '90 dakika' açıklaması: Sözünü seçim sürecinde vermiştik

AK Partili Hamza Dağ'dan '90 dakika' açıklaması: Sözünü seçim sürecinde vermiştik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan, yürürlüğe girecek toplu ulaşımda 90 dakika ücretsiz aktarma ile ilgili açıklama geldi. Dağ, "Daha önce kaldırılmasına itiraz ettiğimiz '90 dakika ücretsiz aktarma' uygulamasının tekrar yürürlüğe gireceğinin sözünü seçim sürecinde hemşehrilerimize vermiştik. Seçimden sonra vatandaşımızın mali yükünü hafifletecek bu uygulamanın bir an önce hayata geçirilmesi için süreci yakından takip ettik. Bugün artık söz konusu “ücretsiz aktarma” hemşehrilerimizin hizmetine sunulmuştur." dedi.

  • Ege Postası
  • 10.07.2024 - 15:41
  • Güncelleme: 11.07.2024 - 21:27

EGEPOSTASI- Toplu ulaşımda ilk binişten sonraki '90 dakika' içinde ücretsiz aktarma yapılmasına olanak tanıyacak sisteme ilişkin teklif, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında oy birliği ile kabul edildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan konu ile ilgili açıklama geldi.

Dağ, sosyal medyadaki resmi X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında;

''Daha önce kaldırılmasına itiraz ettiğimiz “90 dakika ücretsiz aktarma” uygulamasının tekrar yürürlüğe gireceğinin sözünü seçim sürecinde hemşehrilerimize vermiştik.

Seçimden sonra vatandaşımızın mali yükünü hafifletecek bu uygulamanın bir an önce hayata geçirilmesi için süreci yakından takip ettik. Bugün artık söz konusu “ücretsiz aktarma” hemşehrilerimizin hizmetine sunulmuştur. 

Başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Uraloğlu olmak üzere İzmirlilerimizin ulaşımını kolaylaştıracak bu güzel gelişmede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. 

İzmir’imize hayırlı, uğurlu olsun. Bundan sonra da güzel memleketimiz için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.'' şeklinde açıklamada bulundu.

 

 

 

 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.