Dolar 33,0413
%-0.11
Euro 35,9402
%-0.6
Altın 2.549,540
%-1.98
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Partili Saygılı müjdeyi verdi: İzmir pilot il seçildi

AK Partili Saygılı müjdeyi verdi: İzmir pilot il seçildi

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, 'İklim ve Afetlere Dayanıklı Şehirler" projesi kapsamında 330 milyon 500 bin Euro bütçe ile İzmir'in pilot il seçildiğini söyledi. Saygılı, bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tıkanan Halk Konut'un hak sahibi depremzedelerinin sorunu çözüleceğini kaydetti.

  • Ege Postası
  • 10.07.2024 - 09:57
  • Güncelleme: 10.07.2024 - 13:54

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Dünya Bankası protokolünce 'İklim ve Afetlere Dayanıklı Şehirler' projesi kapsamında 330 milyon 500 bin euro bütçe ile İzmir pilot il seçildiğini söyledi. Saygılı, "İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetiminin 'kentsel dönüşüm' adı altında büyük vaatler ile başlattığı ama bir türlü ilerlemeyen ve hak sahibi depremzedelerin mağdur olduğu Halk Konut 5 Yapı Kooperatifi ile ilk adımı attık. Bu sorunu çözüyoruz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetiminin 'kentsel dönüşüm' adı altında büyük vaatler ve nümayişle başlattığı ama bir türlü ilerlemeyen ve hak sahibi depremzedelerin mağdur olduğu Halk Konut 5 Yapı Kooperatifi ile ilk adımı attık. Böylece önceki dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi tarafından yapım süreci tıkanan, depremzede vatandaşlarımızın evlerine kavuşamadığı için zora sokuldukları dönemi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız marifetiyle sonlandırıyoruz. Biz depremden bu yana laf üstüne laf değil taş üstüne taş koyuyoruz" dedi.

'EVLERİNE KAVUŞAMADIKLARI İÇİN DEPREMZEDELERİN ZORA SOKULDUKLARI DÖNEMİ SONLANDIRIYORUZ'

Saygılı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İzmir'e yine ve yeni bir müjde. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile Dünya Bankası protokolünce 'İklim ve Afetlere Dayanıklı Şehirler" projesi kapsamında 330 milyon 500 bin Euro bütçe ile İzmir pilot il seçildi. Seçimlerde söz verdik. Şimdi hayata geçiriyoruz. Önceki dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetiminin 'kentsel dönüşüm' adı altında büyük vaatler ve nümayişle başlattığı ama bir türlü ilerlemeyen ve hak sahibi depremzedelerin mağdur olduğu, vatandaşımıza kurdurulan 40'a yakın Halk Konut Kooperatiften, Halk Konut 5 Yapı Kooperatifi ile ilk adımı attık. Böylece önceki dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi tarafından yapım süreci tıkanan, depremzede vatandaşlarımızın evlerine kavuşamadığı için zora sokuldukları dönemi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız marifetiyle sonlandırıyoruz" dedi.

'DEPREMDEN BU YANA LAF ÜSTÜNE LAF DEĞİL TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYUYORUZ'

Açıklamasında üst limit 2,5 milyon TL olmak üzere 0,69 finansman fırsatıyla kentsel dönüşüm faaliyetlerinin nitelikli ve hızlı bir şekilde ilerlemesi için hak sahiplerine 180 ay vadeyle ödeme imkanı sağladıklarına da dikkati çeken saygılı, şöyle devam etti: "Ayrıca; üzerine kayıtlı bir konutu olmayan orta ve dar gelirli vatandaşlarımız ile şehit ve gazi yakınlarımıza, emeklilerimize ve engelli kardeşlerimize yıllık yüzde 0,25 finansman indirimi sağlıyoruz. Sırada diğer halk konut projeleri var. Biz depremden bu yana laf üstüne laf değil taş üstüne taş koyuyoruz. İzmir'in sorunlarını büyütmüyor, samimiyet ve azimle çözüyoruz. Bakanlığımızın desteği ile İzmir risksiz ve afetlere dayanıklı bir şehir kimliğine bürünecek. Değerli çalışmaları ve gayretleriyle bu müjdeyi İzmir'e ve İzmirliye vermemizi sağlayan Bakanımız Sayın Murat Kurum'a teşekkür ediyoruz."

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.