Dolar 33,0413
%-0.11
Euro 35,9402
%-0.6
Altın 2.549,540
%-1.98
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Buca Kent Konseyi Ankara'ya yürüyecek

Buca Kent Konseyi Ankara'ya yürüyecek

Buca Belediyesi’ne isyan bayrağı açan Buca Kent Konseyi, Ankara’ya yürümeye hazırlanıyor. Cem Unutmuş, 10 günlük yürüyüşle Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne gideceğini açıkladı.

  • Ege Postası
  • 10.07.2024 - 12:15
  • Güncelleme: 10.07.2024 - 16:05

Buca Kent Konseyi, belediye ile problemleri Ankara’ya taşımaya hazırlanıyor. Buca Kent Konseyi Başkanı Cem Unutmuş, çalışmalarını yürütürken yaşadıkları problemleri ve belediye ile yaşanan iletişim sorunlarını aktardı.

Açıklamaya Aliağa Kent Konseyi Başkanı Cihan Pazarcı ve Foça Kent Konseyi Başkanı Göksel Acar da katıldı.

'YANTISIZ BIRAKIYOR'

Cem Unutmuş, 10 günlük yürüyüşle Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne gideceğini açıklayarak, "Ortak çalışma, ortak yönetim, ortak yaşam alanlarımızda CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel'in görüşlerimizi yok saymayacağını düşünüyoruz. Belediye başkanımızın otuz saniyede çözeceği bir sorunu günler, haftalar, aylar ve seneler ce konseylerde çözmeye çalışıyoruz. Sorunların çözümü için her yolu denedik, belediye başkanına tekrar haber yolladık, haber yolladığımız yetkili Talepleriniz nelerdir' diye sordu. 'Yasal haklarımızın tazmini, hizmet binamız ve bütçemizin tanımlanması' dedik. Ülkemizdeki her kent konseyinin yaşayabileceği sorunlar bunlar, etkili iletişimle çözüleceğini düşünüyoruz ancak başkan çözüm önerilerimizi maalesef yanıtsız bırakıyor” ifadelerine yer verdi. 

SEÇİMLE GELMİŞ BİR BAŞKANIM! 

Buca Belediye Başkanı'nın kendisiyle çalışmak istemediği yönünde bilgiler aldığını aktaran Unutmuş, “Belediye başkanı benimle çalışmak istemiyor. Buna istinaden ben de tekrar aday olmayacağımı kamuoyuna duyurdum. Saygı duyuyorum ancak ben seçimle gelmiş bir başkanım. Görev süremiz devam ediyor, bizler de çalışma alanımızı oluşturarak sorun ve sıkıntılarımız çözmek, bütçemizi şeffaf ve net bir hale çekmek istiyoruz" dedi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.