EGEPOSTASI- Muharrem İnce'nin Genel Başkan olduğu Memleket Partisi, Cumhurbaşkanı adayını belirlemek üzere bugün sandık başına gitti.

Ön seçime katılan üyeler 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçimi öncesi partilerinin adayını belirledi.

İzmir'de 09.00 - 17.00 saatleri arası gerçekleşen seçim için il başkanlığı ve 25 ilçede sandık kuruldu.

Ön seçime yüzde 88.9 gibi yüksek bir katılım olduğunu dile getiren Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, "Örgütümüz ön seçimde firesiz 'Muharrem İnce' " dedi.

"14 MAYIS'TA HERKES SÜRPRİZ SONUÇLARA HAZIR OLSUN"

Babacan, İktisat Kongresi'nde konuştu: Ekonomik bağımsızlığımız risk altında! Babacan, İktisat Kongresi'nde konuştu: Ekonomik bağımsızlığımız risk altında!

Oğuz, "Yoğun ilgi ve alakadan dolayı üyelerimize öncelikle teşekkür ediyorum. Tek adaylı bir belirleme süreci olmasına rağmen üyelerimiz Genel Başkanımız Muharrem Bey'e sahip çıktı. Örgütümüzün dinamizmi ve heyecanı sandığa yansıdı. Oy kullanmaya gelenlerin yanında gelenler de üye oldular. Böyle bir gün yaşadık. Son dönemde partimize teveccüh var. Özellikle gençlerin ilgisi umutlandırıyor. Memleket Partisi bir çok kişinin ümit edemediği büyük bir başarıyla 14 Mayıs'taki seçimlerden çıkacak. Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi iklim Memleket Partisi'ni önemli bir aktör haline getirdi. Vatandaşlarımız Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı olmasından yana. 14 Mayıs'ta da herkes sürpriz sonuçlara hazır olsun." dedi.