Dolar 32,5125
%0.04
Euro 34,5996
%-0.26
Altın 2.449,090
%-2.02
Bist-100 9.655,00
%-0.4

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Kılıçdaroğlu, Pazarcık’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi afet koordinasyon merkezini ziyaret etti

Kılıçdaroğlu, Pazarcık’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi afet koordinasyon merkezini ziyaret etti

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş Pazarcık’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) kurduğu koordinasyon merkezlerinde incelemelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, ABB çalışanları ile sıraya girip akşam yemeği yedi.

  • Ege Postası
  • 11.03.2023 - 23:29
  • Güncelleme: 11.03.2023 - 23:46

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, deprem felaketinden etkilenen Kahramanmaraş Pazarcık’ta Narlı Mahallesi’ne kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Koordinasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.  

Kılıçdaroğlu'na; CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen eşlik etti.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nde bir yetkili Kılıçdaroğlu’na, “Buraya 232 konteynerlik bir kent yapıyoruz. Onun dışında, burada ulaşılamayan köylerin hepsini ulaştık. İşaretli olarak gördüğünüz yerler, bizlerin ulaştığı köyler. Biz 500 tane çadır dağıttık, 298 soba, seyyar tuvalet. Biz bunları kapı önünde vermedik, tespit edip kendimiz kurduk. Çiğili diye bir köy var, suyu yoktu. Biz 700 metre suyu biz sabah 8’de başladık, akşam 8 buçukta bitirdik. 7 tane su bağladık, oraya su verdik. Onun dışında ilaçlama yapıyoruz, çöp arabalarımız çalışıyor. Su tankerlerimiz var” bilgisini verdi.  

Daha sonra ABB Koordinasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunan Kılıçdaroğlu, ABB çalışanları ve depremzedeler ile bir araya geldi. ABB emekçileri ile sıraya giren Kılıçdaroğlu, burada akşam yemeğini yedi.   

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.