İlçe başkanları toplantısına ilişkin açıklamalarda bulunan, CHP İl Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Yıldız, toplantının son derece verimli geçtiğini ve yaklaşan seçim tarihi öncesinde önemli gündem maddelerinin değerlendirildiğini ifade ederek, şunları söyledi;

İL BAŞKANLARI TOPLANTISIYLA BAŞLIYORUZ

CHP Urla'nın yeni başkanı belli oldu CHP Urla'nın yeni başkanı belli oldu

"İl Başkanımız Şenol Aslanoğlu, gerçekleşen ilçe başkanları toplantısında, ilçe örgütlerimizin her kesimi kapsayacak ve yereldeki veriler ve ihtiyaçlar doğrultusunda yapılacak çalışmalara yoğunlaşmasını istedi. İlçe başkanlarımızla yapılan çalışmalar ve seçime özel hazırlıklar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İl başkanımız, geçmiş dönem il başkanlarımızla yapacağı toplantıyla birlikte, bir anlamda seçim çalışmalarının İzmir’deki startını vereceğini ilçe başkanlarımızla paylaştı. Seçim startını veriyoruz ve bu buluşmayla İzmir’de başlıyoruz. Ayrıca cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim ofislerimiz de önümüzdeki günlerde açılarak faaliyete geçirilecek. Seçim ofislerimiz konusunda ilçe örgütlerimizin de hazırlıklarını tamamlamaları istendi.  

İLÇE ÖRGÜTLERİ OSMANİYE’NİN YARALARINI SARMAYA DEVAM EDECEK

Yıldız, toplantının bir diğer gündem maddesinin deprem bölgesine yapılan dayanışma ziyaretleri olduğunu ifade ederek “Kahramanmaraş merkezli yaşanan büyük depremlerin ardından, Osmaniye’nin İzmir’in sorumluluğuna verilmesiyle birlikte, belediyelerle başlatılan ve il yönetim kurulumuzun kente düzenlediği dayanışma ziyaretleriyle sürdürülen İzmir dayanışması, ilçe örgütlerimizin ziyaretleriyle sürdürülüyor. Bu bağlamda koordinasyon ve bölgede yapılacak ziyaret ve çalışmalarda, toplantımızın gündemi arasındaydı.  İlçe örgütlerimiz belli aralıklarla ve dönüşümlü olarak Osmaniye’de olacak ve depremin yaralarını birlikte sarmaya devam edeceğiz” dedi.

ASLANOĞLU'NDAN '5 PARTİDEN ÜYE YAPMAYIN' TALİMATI

Öte yandan Egepostası'nın edindiği bilgilere göre; İl Başkanı Aslanoğlu'nun toplantıda ilçe başkanlarına; 6'lı Masa'yı oluşturan diğer 5 parti olan İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'den üye yapmayın talimatı verdiği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde 6'lı Masa'da aday krizi çıkınca İYİ Parti'den istifa eden iki il yöneticisi CHP'ye katılmıştı.

Aslanoğlu, o isimlerden biri olan Metin Taşdemir'e parti rozeti takmıştı. Aslanoğlu'nun bu tavrı parti kulislerinde eleştirilirken, 'acemi siyasetçi' yorumları yapılmasına neden olmuştu.

Aslanoğlu'nun bu gelişme üzerine ilçe başkanlarına böyle bir talimat vermesi dikkat çekti.