EGEPOSTASI- 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekiliğii Genel Seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı için istifa rüzgarı esti. 

Seçim takvimine göre milletvekili aday adaylığını düşünen meclis üyeleri için dün son istifa günüydü. 

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde son gün istifalar arka arkaya geldi. 

CHP'NİN PRENSİP KARAIRNA RAĞMEN KÖKKILINÇ İSTİFA ETTİ 

CHP Güzelbahçe Belediyesi Meclis Üyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç, milletvekili aday adaylığı için meclis üyeliğinden istifa etti.  

MHP'Lİ ŞAHİN'DEN 'ADAYLIK' AÇIKLAMASI 

CHP'den büyük buluşma için İzmirlilere davet! CHP'den büyük buluşma için İzmirlilere davet!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Selahattin Şahin, yaptığı açıklamayla birlikte meclis üyeliği görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Şahin, açıklamasında, ''4 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Genel Seçimlerde MHP İzmir 1. Bölge Milletvekili aday adaylığı başvurumu gerçekleştirmiş bulunmaktayım. 2019 Yerel seçimlerinden bugüne kadar Gaziemir Belediye Meclis üyeliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği, MHP Grup Başkan Vekilliği görevlerimden istifa etmiş bulunuyorum. Güzel İzmir’imize, vatanımıza, milletimize hizmet yolunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak verilecek her türlü görevi yerine getirme azim ve kararlılığındayım.  İzmir’in dünya kenti olması yolunda merkezi hükümet ile yerel yönetimler arasında bir köprü vazifesiyle aktarmak istiyorum. İzmirli Hemşerilerimizin desteğiyle, MHP Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli’nin olurlarıyla önümüzdeki 5 yıl Ankara ve İzmir arasında mekik dokuyacağım. Şimdiden yapılacak seçimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum'' ifadelerine yer verdi. 

BÜYÜKYILDIZ YOLA ÇIKTI 

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek genel seçimlerde milletvekilli aday adayı olmak için Bayraklı Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevinden istifa etti.