Dolar 33,0413
%-0.11
Euro 35,9402
%-0.6
Altın 2.549,540
%-1.98
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Beklenen istifa geldi: Sürekli vekillik için yola çıktı

Beklenen istifa geldi: Sürekli vekillik için yola çıktı

Kerem Ali Sürekli, 4 yıldır sürdürdüğü AK Parti İzmir İl Başkanlığı görevinden 28. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı için istifa ettiğini açıkladı.

  • Ege Postası
  • 16.03.2023 - 14:57
  • Güncelleme: 16.03.2023 - 15:25

BERİVAN KAYA/EGEPOSTASI- 14 Mayıs günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri'ne sayılı günler kala partilerde seçim hazırlıkları sürerken diğer yandan aday adaylığı için hareketlilik başladı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli bugün aday adaylığı için görevinden istifa etti.  

4 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa eden Kerem Ali Sürekli, “16 Nisan 2019 tarihinde atanmış bulunduğum il başkanlığı görevimi 4 yıldır sürdürdüm. Bu süreç uzun bir süreç ve bu süreçte önemli olayları birlikte yaşadık. Genel seçimlerin bitiminde görev tarafıma Cumhurbaşkanımız tarafından tebliğ edilmişti. Arkasından yerel seçim sürecinin değerlendirmeleri vardı. İstanbul seçimleri gündeme geldi ve Mayıs'ta İstanbul seçimleri yenilendi. O çalışmalara katkı koyduk ve İzmir’de kolları sıvayarak çalışmalara başladık” dedi.

İLK AMACIMIZ TEŞKİLATLARI HAREKETE GEÇİRMEKTİ  

İlk amacın teşkilatları harekete geçirmek olduğunu belirten Sürekli, “Teşkilatımız geçmişten bu yana AK parti teşkilatlarından görev alan arkadaşlarımızın bir kısmı doğal olarak şu an görevde değillerdi. İlk işimiz vefa çalışmaları oldu. Geçmiş dönem il başkanları, milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatlarında kim görev aldıysa hepsine ulaşmaya çalıştık. Yaklaşık 5 bin kişi AK Parti il teşkilatlarında görev almış biz bir çoğuna ulaştık. 3208 geçmiş dönem mahalle başkanımızla çalıştık.  Vefa ziyaretlerini tamamlama mutluluğunu yaşadık. İzmir’de görev yapan bütün arkadaşlarımızla irtibat halindeyiz. Bu dönemde farklı çalışmalar yaptık. İnşallah Başarılı olmuşuzdur. Takdir İzmir kamuoyunundur” ifadelerine yer verdi.

Teşkilat çalışmalarından bahseden AK Partili Sürekli, “Teşkilat çalışmalarında karınca modelini tekrar hayata geçirdik ve istikrarlı bir şekilde aylarca son deprem sürecine kadar kesintisiz bir şekilde uyguladık. Karınca modelinin yanı eş zamanlı çalışma modelini gündeme getirdik. 30 ilçemizde aynı anda çalışmalar yaptık. Bunların hepsi kesintisiz sürdü. Dönemimizde en çok dikkat çektiğimiz konu sürdürülebilirlikti. Bu hedefimize ulaştık. Bu çalışmalar sırasında üye kampanyaları yaptık. Bütün kademelerimizde ve teşkilatlarımızda son 4 yılda 230 bin 640 üye kaydını gerçekleştirdik. Şu an AK Parti İzmir il teşkilatları üye sayısı 530 bin 300 oldu. İlk defa online üyelik sistemini hayata geçirdik. Partimize çok sayıda arkadaşımızın katıldığını gözlemledik. Gönül seferberliği kapsamında ev, esnaf, STK, şehit ve gazilerimizi ziyaret ettik onları yalnız bırakmadık. Ramazan aylarında iftar sofralarımızı kurduk. Geçen sene ramazan ayında muhteşem bir iftarı konak meydanında yaşma mutluluğuna eriştik” dedi.

YERİNDE, MAHALİNDE MUHALEFET

İzmir halkı için titizlikle muhalefet yaptıklarını aktaran Sürekli, “Teşkilat çalışmalarımızı yaparken İzmir halkının bize verdiği yerel muhalefeti titizlikle yaptık. Sloganımız yerinde ve etkin muhalefetti. 16 tane yerinde ve mahalinde basın açıklamaları yaptık. İzmirli yaşadığı sorunlara farkındalık oluşturmak istedik başarılı olduğumuzu görüyoruz. İzmir’in koku sorunu başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere İzmir’in bütün kesimlerinde kabul edildi. Altyapı sorunlarına vurgu yaptık ve bunun çözümünü için herkes çalışmalara başladı. ‘Yerinde’nin ikinci anlamı ise gerçekçi toplumun sorunlarına siyaset üstü yaklaşımı içerisin bir muhalefet tarzını benimsedik. İzmirlilerin sorunları etkin yerinde en iyi şekilde ifade edip farkındalık oluşturduk. 4 yıl uzun bir süreydi bu 4 yıl içinde pandemi, İzmir depremi gördük. Kongrelerimize yaptık ve en sonunda asrın felaketini yaşadık burada yardım çalışmaları yaptık” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN”

İstifa ettiğini ve aday adaylığı için başvurusunu tamamladığını belirten Sürekli, “Seçim takvimi işledi ve 14 mayıs 2023 olarak seçim tarihi belirlendi. AK Parti teşkilatları seçime yönelik faaliyetleri yoğunlaştırdı. AK Parti de çalışma bu yöndeydi seçim bittikten sonra diğer seçime çalışırız.  AK Parti bütün kademelerle seçime hazırdır. Seçime yönelik teknik hazırlıklar ayrı bir şekilde düşünebilir. Genel merkez teşkilat başkanımız Cumhurbaşkanı talimatıyla 6 aydır teşkilatlarda aday adaylığı konusunda çalışmaları tamamladılar şahsımla da 3 defa istişare edildi. Cumhurbaşkanının oluruyla bu dönemde aday adaylığım konusunda Genel Merkezin kabulü ortaya çıktı. Ben de bugün itibariyle 4 yıldır onurla sürdürdüğüm il başkanlığı görevimden istifa ettim ve aday adaylığı başvurumu tamamladım. Bu bir süreç Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun bana bu partinin her kademesinde görev verdi. Bugün itibariyle geçmiş dönem il başkanı geçmiş dönem milletvekili ve AK parti üyesi olarak yola çıktık. 2023 seçimleri vatana millete hayırlı olsun, Cumhurbaşkanımızı bir sefer daha rekorla seçeceğiz. Cumhur İttifakı olarak cumhurbaşkanımızı birinci olarak rekor kırmak hedefimizdir. Bu teşkilatımızın motivasyonuyla görüyorum inanıyorum. 4 yılı bana özetleyin derseniz uyum derim. İzmir siyasetine teşekkür ediyorum. İzmir milletvekilliği yapmış olmaktan gurur duyuyorum. İzmir siyasetinde düzeyli çalışmaları yaşadık. Allah herkese böyle bir veda nasip etsin. Teşkilatım bambaşka bir şekilde beni uğurladılar” dedi.

VEKALET KOCABAŞ’TA

AK Parti İzmir İl Başkanlığı koltuğuna kimin geçeceğine yönelik sorulan soruyu yanıtlayan Sürekli, “Tüzüğümüz gereği Nail Kocabaş başkanımız il başkan vekili olarak görevine atama yapılıncaya kadar devam edecektir. Her kim bu göreve gelirse gelsin bizim il başkanımızdır. Ben yeni gelecek il başkanımızın emrinde olacağımı ifade ediyorum. Atama ne zaman yapılacak, belki yarın belki yarından da yakın” dedi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.