Dolar 33,0413
%-0.11
Euro 35,9402
%-0.6
Altın 2.549,540
%-1.98
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Büyükşehir’den kimler adaylık için istifa etti?

Büyükşehir’den kimler adaylık için istifa etti?

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZTEK Genel Müdürü Nihal Ağca, İZDOĞA A.Ş. Genel Müdürü olan Ersagun Yücel, ESHOT Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak ve ESHOT Teftiş Kurulu Başkanı Turgay Bozoğlu milletvekilliği aday adaylığı için görevlerinden istifa etti.

  • Ege Postası
  • 16.03.2023 - 12:25
  • Güncelleme: 17.03.2023 - 10:12

EGEPOSTASI- 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine günler kala liste hazırlıkları devam ediyor.

Siyasi partilerde aday adaylığı hareketliliği devam ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 4 isim adaylık için yola çıktı. 

AĞCA YOLA ÇIKTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne İYİ Parti kontenjanından önerilen isimlerden İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş.(İZTEK) Genel Müdürü Nihal Ağca görevinden ayrılarak Adana’da İYİ Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Nihal Ağca açıklamasında, ‘’ İYİ Partimizin Adana Milletvekili olmak üzere bugün resmi başvurumu yaptım. Bundan sonrası için Adanalı hemşehrilerimin vicdanlarına emanetim. Genel Başkanım Meral Akşener'in izinde yürüdüğüm bu yolda Allah milletimize mahcup etmesin’’ dedi.

BİR İSTİFA DA YÜCEL'DEN 

İYİ Parti kontenjanlarından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne önerilen İZDOĞA A.Ş. Gene Müdürü Ersagun Yücel de görevinden istifa ederek İYİ Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

ESHOT'TAN İSTİFA 

ESHOT’ta Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak ve ESHOT Teftiş Kurulu Başkanı Turgay Bozoğlu'nun milletvekilliği aday adaylığı için görevlerinden istifa ettiği öğrenildi. Atak, Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) aday olacak. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.