İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı Masadan ayrılması, parti tabanında da tepkiyle karşılandı. Yaşanan gelişmelerin ardından pek çok kişi İYİ Parti’den istifa ederken, bir tepki de Bayraklı’dan geldi. Yerel seçimlerde İyi Parti kontenjanından Bayraklı Meclis Üyesi seçilen Mukaddes Işın ve Ali Uğurel, İYİ Parti ile siyasi bağlarını kopardıklarını, tüm güçleriyle Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini söyledi. İYİ Parti’nin Bayraklı teşkilatından da onlarca kişinin istifa ettiği belirtildi.

CHP’ye rağbet: İşte aday adayları... CHP’ye rağbet: İşte aday adayları...

“KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDAYIZ”

Mukaddes Işın “4 yıldır İyi Parti’yi temsilen Bayraklı Belediye Meclisi’ndeyim. Yaşanan gelişmelerin ardından partimle siyasi bir bağımın kalmadığını söylemek istiyorum. Bu saatten sonra Millet İttifakı’nın başarısı için mücadele edeceğim. Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşma mücadelesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olacağım” dedi.

“ARTIK İYİ PARTİ İLE YOL YÜRÜYEMEYİZ”

Ali Uğurel “İyi Parti saflarından meclise girerek bugüne kadar Bayraklı’ya hizmet ettik. Gelinen noktada İyi Parti ile siyasi bir yol yürüyemeyeceğimiz açıkça belli oldu. Ülkemizin içinden geçtiği zor süreçlerde Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” dedi.