EGEPOSTASI- Türkiye 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçimi ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerine kilitlendi. Siyasi partilerde seçim hazırlıkları sürüyor.

Bu kapsamda CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, toplantılar yaparak birlik beraberlik adına çalışmalarını sürdürüyor.

İlk olarak geçtiğimiz günlerde CHP'de görev yapmış eski il başkanları ve geçmiş dönemlerde görev yapan il yöneticileriyle bir araya gelen Aslanoğlu, bugün de eski ilçe başkanları ile buluştu.

İYİ Parti İzmir ön seçime gidiyor! İYİ Parti İzmir ön seçime gidiyor!

Bayraklı Havuz Kafe'de kahvalıtılı yapılan toplantıya yaklaşık 200 eski ilçe başkanı katıldı.

Aslanoğlu'nun toplantıda örgüte dönük verdiği mesajlarda "İktidara yürüyoruz. Parti içi ve ittifak dahil olmak üzere kimseyle kavga istemiyoruz" uyarısında bulunduğu aktarıldı.

Aslanoğlu'nun, "Birlik beraberlik içerisinde seçimleri zaferle taçlandıracağız. Bunun için kavgadan uzak duralım. Yalnız parti içi değil ittifak üyelerimizle de kavga etmeyelim. Karşı tarafla da etmeyelim. Tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz. Bu seçim başka bir seçim" ifadelerini kullandığı belirtildi.

BU KEZ ERKEN AYRILMADI

Öte yandan Aslanoğlu'nun geçmiş dönemlerde görev yapan il yöneticileriyle yaptığı toplantıdan erken ayrılması tepki çekmişti. Aslanoğlu'nun bugünkü toplantının sonuna kadar beklediği, kapanış konuşması yaptığı ve eski başkanlarla hatıra fotoğrafı çektirdiği ifade edildi.