Dün sabah saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve 10 ili etkileyen depremin ardından bazı ülkelerin misyon temsilciliklerinde bayraklar yarıya indirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada 12 Şubat 2023 tarihine kadar milli yas ilân edildiğini, yurt içinde ve dış temsilciliklerde bayrakların yarıya indirileceğini duyurmuştu.

ABD Büyükelçisi Jeff Flake, dün yarıya indirilmiş Amerikan bayrağının fotoğrafını, "Lütfen bu gece Türkiye'nin ve Suriye'nin güzel insanları için dua edin" notuyla paylaştı. 

İsveç Büyükelçiliği, dün "Türkiye halkına en içten duygularımızla başsağlığı diliyoruz" açıklamasını yaptı. 

Arzu Çerkezoğlu: 14 Mayıs seçimleri geleceğimiz için ilk adımdır Arzu Çerkezoğlu: 14 Mayıs seçimleri geleceğimiz için ilk adımdır

Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nun dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye ve Suriye'yi sarsan yıkıcı depremlerden etkilenen kazazedeler için bir yas dönemi. En derin taziyelerimizi sunuyor, düşüncelerimizin depremden etkilenen herkesle birlikte olduğunu belirtiyoruz" ifadeleri kullanıldı. 

Ayrıca Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Bulgaristan, Mısır, Çekya, İngiltere ve Slovakya büyükelçilikleri de bayraklarını yarıya indirdi.(ANKA)