Dolar 32,8366
%0.04
Euro 35,1944
%0.15
Altın 2.451,130
%0.02
Bist-100 10.792,00
%0.19

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Uluslararası örgütlerden Türkiye için kampanya

Uluslararası örgütlerden Türkiye için kampanya

Merkezi Kahramanmaraş olan, Türkiye'nin 10 ili ve Suriye’yi etkileyen depremlerin ardından dünyadan Türkiye’ye yardım yağıyor. Birçok uluslararası kurum, Türkiye için yardım topluyor.

  • Ege Postası
  • 07.02.2023 - 11:34
  • Güncelleme: 07.02.2023 - 11:34

Birçok ülkede Türkiye'ye destek için yardım kampanyaları başlatılırken hangi kampanyaların güvenilir olduğu da tartışma yarattı.

ABD'nin prestijli yayınlarından New York Times gazetesi, yabancı ülkelerden Türkiye'ye yardım yapmak isteyenler için güvenli kanalları derledi.

Vatandaşların Türkiye'ye yardım yapmadan önce kurumların güvenilirliğini sorgulaması gerektiği belirtilen haberde, şeffaflık ve etkinlik gibi kriterlerin etkisine vurgu yapıldı. Haberde, yardım örgütlerinin güvenilirliğinden şüphelenenlerin hükümete bağlı makamlara bildirimde bulunması istendi.

Farklı ülkelerden Türkiye'ye destek göndermek isteyenlerin başvurabileceği başlıca kurumlar şöyle:

BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Türkiye'nin yanı sıra Suriye'de de ihtiyaçlar ve yardım müdahaleleri konusunda yerel makamlarla koordinasyon halinde olduğunu duyurdu.

ABD merkezli sivil toplum örgütü Global Giving, yerel STK'lara vermek üzere yardım topluyor ve Türkiye'de de uzun vadeli desteğe odaklanacağını açıkladı.

Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç örgütleri Türkiye'ye acil destek için Afet Acil Yanıt Fonu'na bağış yapılması çağrısında bulundu.

İngiltere merkezli uluslararası yoksullukla mücadele örgütü OXFAM, Türkiye'deki kadın örgütleriyle koordinasyon içinde yardım topluyor.

Uluslararası yardım örgütü CARE, deprem bölgesine gıda, hijyenik malzeme ve çadır gönderilmesi için bağış kabul ediyor.

Doctors Without Borders (Sınır Tanımayan Doktorlar), sağlık çalışmalarına destek için bağış topluyor. İngiltere merkezli Save the Children'a, deprem bölgesindeki çocukların ihtiyaçları için destek olunabilir.( SÖZCÜ)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.