EGEPOSTASI- Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da yıkıma neden iki büyük depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri harekete geçerek deprem bölgelerine ilk olarak gıda, kışlık giyecek, hijyen malzemeleri ve battaniye ile ısıtıcılar göndermek için seferber olmuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deprem bölgesine yapılan yardımlara ilişkin son bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

Soyer, "Bu sabaha kadar, toplam 11 tır, 2 uçak, 1 gemi insani yardımı malzemesini Adana, Diyarbakır ve Kahramanmaraş’a sevk ettik. 

45 bin battaniye ve yorgan, 3 bin ısıtıcı ve soba, 3 bin uyku tulumu, 65 bin giysi, tonlarca insani yardım malzemesi bölgeye ulaştı veya ulaşmak üzere.

100 bin öğünlük sıcak yemek üretecek mobil mutfağımız bugün bölgede üretime başlıyor. 

Arama kurtarma ekiplerimiz, enkazda hayat kurtarmak için canla başla çalışıyor. Mobil ameliyathanemiz de faaliyete geçiyor.

İzmir'den deprem bölgesine yardım aktarmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Soyer daha sonra yeni bir açıklama yaparak ihtiyaç listesi paylaştı.

Talatpaşa Laboratuvarlar Grubu'nun, Ziya Gökalp Bulvarı üzerindeki yeni lokasyonunda hizmet verecek Talatpaşa Laboratuvarlar Grubu'nun, Ziya Gökalp Bulvarı üzerindeki yeni lokasyonunda hizmet verecek

SOYER'DEN SU ÇAĞRISI!

Soyer, "İhtiyaç çok fazla. Barınma, ısınma, gıda ve hijyen malzemelerinin yanında su desteği de çok önemli. Fuar İzmir veya Kültürpark'a ihtiyaç malzemesi getirecek vatandaşlarımız, bölgeye gönderilmek üzere şişe su ya da bardak su kolileri de getirebilirler." dedi.