Dolar 32,2377
%0.18
Euro 34,9540
%0.31
Altın 2.425,810
%0.66
Bist-100 10.742,00
%-0.47

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Soyer'den İzmirlilere çağrı: Vicdanınıza ihtiyacımız var

Soyer'den İzmirlilere çağrı: Vicdanınıza ihtiyacımız var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün deprem bölgesine gitti. Kılıçdaroğlu'na, partisinin büyükşehir belediye başkanları eşlik etti. Başkan Soyer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hatay'a bir gemi daha kaldırılacağını belirterek, ''Yıkım çok büyük. İzmirlilerin vicdanına ihtiyacımız var’’ dedi.

  • Ege Postası
  • 07.02.2023 - 15:47
  • Güncelleme: 08.02.2023 - 01:31

EGEPOSTASI- CHP Genel Merkezi, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlere neden olan yıkım ve binlerce can kaybının ardından harekete geçti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem felaketinden etkilenen Adana’yı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’na; CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Gülizar Biçer Karaca, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile CHP Milletvekilleri Ayhan Barut, Burhanettin Bulut, Orhan Sümer, Burak Erbay, Levent Gök eşlik etti.

Kılıçdaroğlu ve başkanlar Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın ev sahipliğinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda büyük felaket masaya yatırılırken CHP'li belediyelerin topyekün hareket edeceği öğrenildi. 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde toplantı yaparak yürütülen çalışmaları hakkında bilgi alan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, daha sonra enkaz alanında da incelemelerde bulundu.

Enkazın altından sesler geldiğini söyleyen görevli, Kılıçdaroğlu’na; “Genel anlamda 32 tane cenazemiz çıktı. Şu ana kadar yaşayan 2 kişi çıkarttık, çalışmalar devam ediyor, sesler geliyor. Küçük bir kız çocuğu sesi geliyor. Yaklaşık 30 kişinin daha içeride olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.

Görevliden bilgi aldıktan sonra geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu’nun Adana afet bölgesi ziyaretinin ardından Hatay’a geçti.

SOYER: ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ 

Deprem bölgesi ziyaretine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Soyer, ''Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanlarımız ile Adana'da bir araya geldik. Deprem bölgesini inceleyerek desteklerimizi planlayacağız, elimizden gelen her şeyi yapacağız'' dedi.

SOYER’DEN İZMİRLİLERE ÇAĞRI: VİCDANINIZA İHTİYAÇ VAR

Öte yandan Soyer, afet bölgesinden yaptığı açıklamada, Hatay’da durumun çok kötü olduğunu belirterek, İzmirlilere çağrıda bulundu.

Hatay’a bir gemi daha kaldırılacağını duyuran Başkan Soyer‘’ İskenderun’dayız. Büyük yıkımlar gördük. Çok büyük acılarla karşılaşıyoruz. Yetişmeye gayret edeceğiz. Diğer büyükşehir başkanlarımızla ve Genel Başkanımızla beraberiz. Buradan Osmaniye’ye geçeceğiz. Yüreğimiz parçalanıyor ama hep beraber el ele altından kalkmak için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bütün İzmir’i davet ediyorum. Bütün İzmir yine aynı yürekle aynı heyecanla aynı desteği vermeye devam edecek. Desteklerimizi kara yoluyla, hava yoluyla ve deniz yoluyla ulaştırmaya çalıştık, ulaştırmaya devam edeceğiz.  Yemi gemiler, yeni uçak bağlantıları, yeni tırlar, hepsini sürdüreceğiz. Olağanüstü bir destek var İzmirlilerden. Bunun sürmesi gerekiyor, çünkü hasar çok büyük. Yıkım çok büyük. İzmirlilerin vicdanına ihtiyacımız var’’ dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.