Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (Sağlık-İş), İzmir Şubesi, 14 Mart Tıp Bayramı'nda  Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi kampüsünde biraraya geldi.  Sendika, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde çalışan sendika üyelerine mali ve sosyal haklarını masada kazandırabilmenin önünü açması için Ege Üniversitesi Rektörlüğü'ne çağrı yaparak "Bu daha başlangıç mücadeleye devam!" mesajı verdi.

Çeşme Halk Eğitim'de kıyafetler depremzede çocuklar için dikiliyor Çeşme Halk Eğitim'de kıyafetler depremzede çocuklar için dikiliyor

Yapılan açıklamada, "İzmir Şube Yönetim Kurulu olarak, Ege Üniversitesi Hastanesi'nin yetkilendirdiği TÜHİS ile Sendikamız arasında devam etmekte olan Toplu İş Sözleşmesi süreci hakkında üyelerimizi bilgilendirmek ve Ege Üniversitesi Hastanesi'nde çalışan üyelerimize mali ve sosyal haklarını masada kazandırabilmenin önünü açması için Ege Üniversitesi Rektörlüğü'ne çağrı yaptık. Rektörlüğün sağ duyulu davranıp sağlık emekçileri adına masaya katkı sağlayacağını ilettiğimiz üyelerimize, sürecin tıkanması durumunda gerçekleştireceğimiz eylem planı hakkında da bilgilendirme yaparak 16.03.2023 Perşembe günü Genel Başkan Yardımcımız ve aynı zamanda İzmir Şube Başkanımız Adem SARIÇOBAN'ın katılımıyla gerçekleştireceğimiz eyleme davet ederek Perşembe günü görüşmek üzere üyelerimizi görev yerlerine uğurladık. Hak verilmez alınır! Bu daha başlangıç mücadeleye devam! Yaşasın İşçilerin Birlikte Mücadelesi! Birleşe Birleşe Kazanacağız!" ifadeleri yer aldı.