Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 17 Mart Cuma günü belediye önünde 18 Mart Şehitleri ve Menderesli şehitler başta olmak üzere tüm şehitler anısına lokma hayrı yapıldı ve Mevlit okutuldu.

Soyer, Hatay’da İzmir Dayanışma Gönüllüleri'ni ziyaret etti Soyer, Hatay’da İzmir Dayanışma Gönüllüleri'ni ziyaret etti

Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan, Belediye Meclis üyeleri ve diğer parti temsilcilerinin de katıldığı etkinliğe Menderes halkı da yoğun ilgi gösterdi. Özkan, Menderesli şehit ailelerine ve yakınlarına Kur’an-ı Kerim, Türk Bayrağı ve tespih takdim etti. Şehit aileleri ve vatandaşlar, belediyenin bu hassas davranışını takdir ettiklerini dile getirdi.

“SONSUZ MİNNETTARIZ, HAKLARI ÖDENMEZ…”

Tören sonrası açıklamada bulunan Özkan, 18 Mart Şehitleri ve tüm şehitler anısına yaptıkları etkinliğe ilişkin “Şehitlerimiz için ne yapsak az. Hakları asla ödenmez. Vatanımız ve bayrağımız için canları pahasına savaşan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyorum diyerek, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHİTLİK ZİYARETİNDE BULUNDU

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 108. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe de katılan Özkan, Menderes Belediyesi’ni temsilen Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Özkan, son olarak ilçedeki şehitlikleri ziyaret ederek mezarlarına karanfil bıraktı.