EGEPOSTASI- İzmir'de yıkımı tamamlanan Buca Cezaevi alanının yeniden planlanması süreci AK Parti ile CHP'li yerel yönetimler arasında tartışmalara yol açmıştı.

AK Parti İzmir'de temayül tarihi belli oldu AK Parti İzmir'de temayül tarihi belli oldu

AK Parti cephesi yeni düzenlemeyle alanın yaklaşık 40 bin metrekaresinin sosyal donatı olarak planlandığını savunmuştu. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, planlar sonrası Adnan Kahveci Caddesi'nin açılmasıyla trafiği rahatlatacaklarını ve burada Buca Belediyesi'ne pazaryeri alanı da tahsis edeceklerini açıklamıştı.

Buca cezavi alanının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan planlarına İzmir Büyükşehir Belediyesi ve CHP Grubu, alan tamamen yeşil alan olsun talebiyle itiraz etmiş ve yargı yoluna gitmişti.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Buca Cezaevi alanıyla ilgili yeni paylaşımlarda bulundu. 

"İzmir için, laf değil iş üretmeye devam!" diye Kaya paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

"Buca Cezaevi planlarımız sonrası, Adnan Kahveci Caddesi'nin açılmasıyla trafiği rahatlatacağımızı ve burada Buca Belediyesi'ne pazaryeri alanı da tahsis ettiğimizi söyledik. Verdiğimiz alanda çalışan Buca Belediyesi, 144 gün sonra tek şeridini bitirdi ve yol trafiğe açıldı.

Buca Belediyesi'nin paylaştığı videoda vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek, ihtiyaçlara uygun, ne kadar doğru bir planlama yaptığımızı tekrar göstermiştir. AVM'cileri hüsrana uğratarak yaptığımız plandaki yeşil ve sosyal donatı alanlarıyla memnuniyetler daha da çoğalacak.

Cezaevi planlarına dava açan ve başta kentsel dönüşüm olmak üzere İzmir'in hayrına olan her şeye karşı çıkan istemezükçüler yine boşa düştü. Baş destekçileri, Buca'da dikili ağacı olmayan Soyer'in de neye karşı olduğunu herkes gördü. İzmir için, laf değil iş üretmeye devam!"