Dolar 33,0537
%0.7
Euro 36,0329
%0.53
Altın 2.567,240
%0.7
Bist-100 11.065,00
%0.37

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Tugay'ın son durağı DEM Parti oldu: 'Gözükmeyen ittifak' detayı

Tugay'ın son durağı DEM Parti oldu: 'Gözükmeyen ittifak' detayı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın siyasi parti ziyaretlerinde son durağı DEM Parti İzmir İl Başkanlığı oldu. DEM Parti ziyaretinde iş birliği ve gözükmeyen ittifak vurgusu yapıldı.

  • Ege Postası
  • 13.05.2024 - 12:36
  • Güncelleme: 13.05.2024 - 13:30

BERİVAN KAYA/EGEPOSTASI- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın siyasi parti ziyaretlerinde son durağı DEM Parti İzmir İl Başkanlığı oldu. Cemil Tugay ve İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nu DEM Parti İzmir Eş Başkanları Zehra Vezan Karabulut ve Mehmet Kuruş karşıladı. 

Eş başkanların makamında yapılan toplantıda 'iş birliği ve görünmeyen ittifak' vurgusu yapıldı. 

"GÖZÜKMEYEN İTTİFAK" 

İlk olarak söz alan DEM Parti İzmir İl Eş Başkanı Zehra Vezan Karabulut, "Ziyaretiniz bizim için çok kıymetli. çok memnun olduk. Mehmet Başkanım da söylediği gibi Türkiye'de yeni bir dönem başlıyor. Türkiye'de açık ve belli olmayan bir şekilde olsa da gözükmese de hep ittifak içerisinde olan iki partiyiz. DEM Parti Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sizlerşin iktidara gelebilmesi için çok destek veriş bir parti. İzmir'de de böyle bir adım atarak yeni bir iş birliğinin, şehrimiz için ortak kararlar alabilmenin önü açıldı. Bir arada iyi şeyler yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bizlerin de yerel yönetimler tecrübesi çok fazla var. Ne yazık ki batıda yok. CHP'nin batıda, bizim de Kürt illerinde ciddi bir başarımız var. Bu deneyimleri oprtaklaştırırsak çok mutlu olacağız" dedi. 

"İZMİR BAŞARIRSA TÜRKİYE BAŞARIR" 

Farklı renk vurgusu yapan İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, "Türkiye'de demokrasi iklimi yeşerecekse bunun en çok yeşereceği yer İzmir'dir. Farklı düşüncelerin özgürce kendini ifade edebildiği, herkesin diğerinin sözünü kesmeden dinlediği, anlamaya çalıştığı, her rengin kendini özgürce ifade edebildiği güzel bir şehirdir İzmir. Bizler İzmirliler olarak başarırsak Türkiye de başaracak" ifadelerine yer verdi. 

"EŞİT HİZMET" 

Eşit gözle hizmet edeceğimi vurgulayan Başkan Cemil Tugay, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ise, "Yeni bir döneme başladık. Geçen seçim döneminde gösterdiğiniz demokratik süreç için teşekkür ederiz. Bundan sonraki dönemde bütün İzmirlilere eşit gözle bakacağız ve hizmet vereceğiz. Partinizin seçmenleri nezlinde önemli bir siyasi temsiliyet konumundasınız. Bu sebeple görüşleriniz her zaman değerli olacaktır. Eleştirilerinize de açık olarak bu şehri yönetmek istiyoruz. Bunu samimiyetle söylüyorum. Bazı noktalarda da problemleri daha fazla ağırlaşmış bazı insanların temsil ettiğinizin de farkıındayız. O nedenle biraz daha fazla çalışmamız lazım. Yani yakın zamanda bir seçim yok. Sorunların çözümü için siyasi bir ortak akıl olursa daha kesin ve kalıcı olur diye düşünüyorum. Bugüne kadar iletişimimiz biraz eksik kalmış olabilir. Bu dönemde daha sağlam temeller üzerinde, biraz da kalıcı ve sürekli olsun. Yani bu konuşma ile hallolmaz. Önümüzdeki yıllarda bunun gereğini yerine getirmek lazım. Bu benim tarafımda her zaman olumlu, teori içerisinde olacak. Sizlerin de aynı yaklaşımda olacağınıza inanıyorum. O zaman da İzmirliler kazanacak" ifadelerine yer verdi. 

İŞ BİRLİĞİ VURGUSU 

DEM Parti İzmir İl Başkanı Mehmet Kuruş ise, 'iş birliği' vurgusu yaparak, " Demokratik sürecin kapısı kapandı. Anadolu halklarını sıkıştıran sürecin sonuna gelmemiz çok iyi. Umarız demokratikleşmeyi beraber kurarız. Memleketi yeniden demokratik süreci aralamaya çok isteriz. İşbirliği son derece önemli. Türkiye'de iletişimsizlik var. Ülkenin sorunları var, kentimiz de sorunları var. İzmir'de herkese eşit kamusal hizmet götürmek isteriz. Kültüründen ve dilinden mağduriyet yaşayanları düşünmek çok önemli. Anadilde kreş eğitimi çok önemli. Trafik sorunlarını ele almak, emek güçleriyle beraber işbirliği içinde olmak çok önemli. Dikey yapılanma sorunlarını çözmek çok önemli. Kentsel dönüşümü yoksulları önceleyen şekilde yapmak çok önemli. Tarımsal ekonomi ve yenilenebilir enerjiyi çok önemsiyoruz. Demokratik bir kent için katkı sunmaya hazırız. Seçmenden bağımsız bir şekilde ilettiğimiz mesajlar çok önemli” dedi.

KENTİ YÖNETMEYE ÇAĞRI 

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mehmet Kuruş, "Yeni seçilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun ziyaretinden çok büyük bir mutluluk duyduk. Bunu Türkiye'nin, İzmir'in normalleşmesi, siyasal ilişkilerin normalleşmesi, yeni bir kültürün kazandırılması ve kenti birlikte yönetmeye ilişkin bir çağrı olarak kabul ediyoruz" ifadelerine yer verdi. 

FİKİR BİRLİĞİ

Vezan Karabulut ise, "Çok verimli ve anlamlı bir toplantı oldu. Daha şimdiden birlikte yapacağımız şeyler konusunda neredeyse fikir birliğine vardık. bundan sonra İzmir halkına daha fazla hizmet verebileceğimi, büyükşehir belediyemizle birlikte çalışmaktan da mutlu olacağımızı söylemek isterim" diye konuştu. 

"KATILIMCI YÖNETİM"

Tugay ise son olarak, "Öncelikle geçen seçim sürecinde verdikleri katkılar için teşekkür ettik. Önümüzdeki dönemde kenti katılımcı yönetim anlayışıyla beraber yönetme konusunda düşüncelerimi ifade ettim. Kendileri çevre, ekoloji, kent ve kadın haklarıyla ilgili hassasiyetlerini dile getirdi. Her biri bizim için de çok değerli konu başlıkları. Bu konular ya da üzerine çalışabileceğimiz farklı konularla ilgili devamlı bir iletişim içerisinde olacağız. Bu dönem tüm partilerimizin katkılarını alarak halkımızın duyarlılıklarını tüm boyutlarıyla gözeterek sürdüreceğimiz bir yerel yönetim dönemi olacak" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.